Wybierz swoją kolorystykę
   
Pierwszy kwietnia to dzień, na który czekają wszyscy miłośnicy robienia dowcipów. Czy i Ty do nich należysz? Zrób swojemu szkrabowi drobnego psikusa i śmiejcie się do woli. W końcu to Prima Aprilis!

Przedszkolak będzie miał radosny dzień jeśli w prima aprilis zrobimy mu fajny żart. Zanim zaczniesz przygotowywać się do zrobienia żartu swojemu szkrabowi, przemyśl czy jest on dostosowany do wieku Twojej pociechy. Wiadomo – co innego rozśmieszy dwulatka a co innego przedszkolaka.

Uciekająca zabawkaKup drobną ale atrakcyjną zabawkę i przywiąż ją do cienkiej żyłki. W momencie gdy dziecka nie będzie w pokoju postaw ją w centralnym miejscu tak, by była dobrze widoczna. Gdy maluszek wejdzie do pokoju i zaciekawiony schyli się po zabawkę, pociągnij za żyłkę w ten sposób, aby uciekła mu sprzed nosa. Czynność powtarzaj do momentu gdy maluch zorientuje się, że jest ofiarą żartu lub złapie zabawkę.

Co się stało z moimi ubraniami?Fajny pomysł dla samodzielnych przedszkolaków. Zwiąż maluszkowi sznurówki obydwu butów, zaszyj nogawki spodni. Buty dodatkowo możesz wypchać gazetą – ciężko będzie do niej wsadzić stopy. Gazetami możesz wypchać również poszwę na poduszkę – kładąc się wieczorem spać maluch zapewne zdziwi się że pod głowa nie jest tak miękko jak zawsze.

Ale plama!Dla dzieci w każdym wieku. Żart stary ale zawsze aktualny. Robiąc wielkie oczy mówisz: „Ale masz plamę na bluzce!”. Gdy zaciekawione dziecko spogląda w dół szukając pobrudzonego miejsca, dajemy mu małego pstryczka w nos, wołając „prima aprilis!”

Woda mineralnaDziecku chce się pić? Proszę bardzo, woda zawsze ugasi pragnienie. Niekoniecznie jednak posolona…

Co siedzi w paście do zębów?Robaczek. Oczywiście nie prawdziwy, zrobiony przez Ciebie. Ale tę tajemnicę będziesz znała tylko Ty. Wieczorem, gdy maluch pójdzie spać (lub tuż przed wieczorną toaletę) włóż do tubki z pastą do zębów „robaczka” czyli zrolowaną połówkę rodzynka. Pękniesz ze śmiechu na widok miny malca, patrzącego na robaczka, który urzęduje na jego szczoteczce do zębów!

Jeśli daliście się nabrać na prima aprilisowy dowcip lub sami zrobiliście fajny żart - zapraszamy do wypowiedzi na eMaluszkowym Forum.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ