Wybierz swoją kolorystykę
   
Martwisz się bo Twoje dziecko nie lubi rysować ? Pora to zmienić. Tym bardziej, że nie musi to być takie trudne!

Rysowanie to fajna zabawa z dzieckiem, warto namówić maluszka na wspólne malowanie. Nie każdy musi lubić rysować. Twoje dziecko również. Warto mu jednak pokazać, iż rysowanie może być wielką frajdą:

-Rysowanie niekoniecznie oznacza kredki i białą kartkę. Rysować można palcem po zaparowanej szybkie czy talerzu z wysypanym cukrem, patykiem w piasku czy kredą po płytkach chodnikowych. Fajnym pomysłem jest zakup specjalnych pisaków, którymi można rysować po płytkach łazienkowych czy wannie. Takie malowidła schodzą pod strumieniem wody, wiec nie masz się co martwić o ewentualne szkody.

-Biała kartka papieru może zniechęcać. Dlatego możesz zachęcić malucha do rysowania po kartkach kolorowych (do kupienia w sklepach papierniczych). Karta niebieska to np. niebo – można dorysować chmury i słoneczko. Kartka zielona to trawa – dorysujcie kwiaty i motyle.

-Zróbcie zabawne komiksy. Ty rysujesz bohaterów, maluch tworzy chmurki, gdzie tata wpisuje teksty. Wiadomo im śmieszniejsze, tym lepiej. Wyciągnij starą gazetę i dorysujcie postaciom na zdjęciach wąsy, włosy czy okulary. To na prawdę świetna zabawa!

-Rysujcie na zmianę. Ty rysujesz głowę, maluch brzuch, Ty nogi dziecko ręce. Wspólne dzieło na pewno zaskoczy Was oboje.

-Twoje dziecko stroni od rysowania? Więc może kolorowanki? Szeroki wybór kolorowanek dla dzieci znajdziesz w sklepach lub w Internecie. Ważne aby do pokolorowania był ciekawy rysunek, np. bohaterem ulubionej kreskówki dziecka.

-Zrób małą wystawkę prac dziecka. Możesz je przyczepić do sznurka specjalnymi klipsami lub przyczepić do tablicy korkowej. Niech malec wie, że jego prace podobają się rodzicom.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ