Wybierz swoją kolorystykę
   
Tego nie lubię, to niedobre, nie będę jadł… te słowa to dla Ciebie codzienność? Możesz to zmienić. Warto tylko stosować kilka podstawowych zasad.

Żywienie dzieci, które ciągle grymaszą i są niejadkami nie należy do łatwych, ale wystarczy trochę dyscypliny w żywieniu. Jeśli Twoje dziecko jest tzw. „Tadkiem - Niejadkiem” nie załamuj się. Zdecydowana większość takich dzieci rozwija się prawidłowo a w dorosłym życiu są wcale nie stroni od jedzenia.

To pomoże:-poczekaj aż maluch zgłodnieje. Wszystkie zdrowe dzieci jedzą tyle, by zapewnić sobie prawidłowy rozwój. Prosta zasada brzmi: zgłodnieje – zje. Poczekaj aż samo poprosi o posiłek.

-Dawaj mniej słodyczy. Kto ma ochotę na kolację po zjedzeniu czekolady czy ciastek? Ustal zasadę: słodycze tylko po obiedzie i to w ograniczonej ilości. Ustal konkretne godziny posiłków.

-Podawaj małe porcje. Widok wielkiego kotleta z kopą ziemniaków może zniechęcić malucha.

Tego nie rób:-Nie przekupuj dziecka jedzeniem, nie strasz.
-Nie stawaj na głowie aby dziecku wcisnąć cokolwiek. Chodzenie z łyżeczka zupy czy kawałkiem chleba za dzieckiem podczas gdy ono się bawi czy ogląda bajkę, nie ma najmniejszego sensu.
-Nie przyklejaj dziecku etykietki niejadka. To może go obarczyć dodatkowo emocjonalnie.
-Nie wykorzystuj jedzenia jako narzędzia kary lub nagrody.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ