Wybierz swoją kolorystykę
   
Jesteś już w połowie ciąży i poznaliście razem z partnerem płeć dziecka. Przyszedł kolejny ważny moment – przed Wami wybór imienia dla malucha.

Imię dla dziecka to ważna i trudna decyzja dla rodziców, nadają je w końcu maluszkowi na całe życie.

Trudny wybór – tak wiele pomysłówKażdy rodzic wie, jak ciężki orzech ma do zgryzienia, gdy nadchodzi czas wybrania imienia dla maleństwa. Wielu rodziców myśli o tym, jak dać na imię dzidziusiowi już na etapie ciąży, a niektórzy planują to jeszcze przed poczęciem. Są i zwolennicy nadawania imienia po porodzie – oni twierdzą, że wystarczy jedno spojrzenie w małe granatowe oczka i już znają odpowiedź, jakie imię pasuje do tego człowieka.

Gdy rodzina, znajomi pytają...Każda kobieta musi zmierzyć się z ciekawością rodziny, znajomych – czeka ją seria pytań typu: „kiedy urodzisz?” i „chłopiec czy dziewczynka?” oraz „jakie imię chcecie nadać maluszkowi?”.
To wszystko jest naturalne i zrozumiałe. Jednak może być tak, że każdy z członków Waszej rodziny będzie chciał pomóc w wyborze, poddając kolejno propozycje imion, które podobają się wszystkim, tylko nie Wam. Nie pozwól, by Twój pomysł był krytykowany, bo przede wszystkim Wam ma się podobać imię Waszego dziecka.
Ludzie często kojarzą dane imię z jakimś znajomym. Wtedy może się zdarzyć, że nie podoba im się przykładowo „Antoś”, bo nie lubili sąsiada Antka, który ciągle wdawał się w awantury z mieszkańcami jednego z osiedli. Ty również kierujesz się podobnym myśleniem i imię, które nosiła osoba przez Ciebie nielubiana, krótko mówiąc odpada.

InspiracjeWybór imienia, to naprawdę ważna sprawa. Wasze dziecko będzie nosiło je przez całe życie i posługiwało się nim: w szkole, na studiach w pracy – dosłownie wszędzie. Jeśli już znacie płeć dziecka, to znika połowa problemów. Gdy już wiesz, że oczekujecie malutkiego chłopca, to propozycje dla dziewczynki są dla Was nieistotne...
Pomysły na imię dziecka mogą przychodzić do głowy, gdy czytasz lub przeczytałaś książkę i zafascynowała Cię jakaś postać. Może to być bohater filmowy lub aktor. Rodzice mogą też nadawać imiona na cześć kogoś z rodziny np. babci, dziadka lub osoby, którą podziwiają.
Jeśli masz problem ze znalezieniem pomysłu, możecie kupić książkę ze znaczeniem imion. Także w internecie łatwo znajdziesz wiele ciekawostek i inspiracji. Każde imię opisane jest z podaniem nazwisk znanych osób, które nosiły dane imię; podane jest pochodzenie: z jakiego języka wywodzi się to słowo oraz co oznacza. Możesz również pomóc sobie kalendarzem i sprawdzić, kto w dniu prawdopodobnych narodzin Waszego maleństwa, obchodzi imieniny. Być może tym sposobem, znajdziesz najodpowiedniejsze imię dla ukochanej córeczki czy wyczekiwanego synka.

Gdy się zdecydujesz...Sprawdź, jak brzmi imię z Waszym nazwiskiem, czy dobrze wygląda w takim połączeniu również w pisowni. Warto pamiętać o zdrobnieniach imion, czy też pasuje z nazwiskiem. Zastanówcie się nad stroną prawną, bo według Urzędu Cywilnego: „imię nie może być ośmieszające, nieprzyzwoite, w formie zdrobniałej oraz nie pozwalające odróżnić płci dzidziusia”.

A teraz pomyśl, co z drugim imieniemW polskiej tradycji przywykło się nadawać dzieciom dwa imiona. Dlatego myśląc o inspiracjach na pierwsze imię, od razu bierz pod uwagę drugie, które podobało Ci się najbardziej i pasuje do pierwszego.

Zapraszamy do eMaluszkowej Bazy Imion Dla Dzieci, dzięki której dowiecie się co oznaczają imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.

Zachęcamy także do wzięcia udziału w dyskusjach rodziców na eMaluszkowym forum na temat wyboru Imienia dla dziewczynki oraz Imienia dla chłopca. Serdecznie zapraszamy!

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ