Wybierz swoją kolorystykę
   
Ciąża to nie choroba. Podczas oczekiwania na maluszka, możesz prowadzić całkiem normalny tryb życia. Jednak na pewne rzeczy musisz uważać teraz w sposób szczególny. Na co? Przeczytaj!

Alkohol w ciąży, czy picie kawy w ciąży może niekorzystanie wpływać na rozwój dziecka. Zdrowy i higieniczny tryb życia oraz zdrowy rozsądek zwiększą Twoją szansę na urodzenie silnego maluszka. Dowiedz się czego nie można Ci robić podczas ciąży:

-Nie stosuj żadnych leków bez konsultacji lekarzem. Nawet suplementy diety, które do tej pory łykałaś, mogą być teraz mało wskazane. To samo tyczy się lekarstw, które do tej pory brałaś przy bólach głowy czy gardła – teraz mogą być szkodliwe na maluszka!

-Unikaj zabiegów kosmetycznych z użyciem prądu czy okładów rozgrzewających. Przy każdej wizycie u kosmetyczki czy fryzjera, poinformuj o swoim odmiennym stanie. Zastosują wtedy łagodne preparaty z atestem.

-Zrezygnuj z dyscyplin sportu, które wymagają większego wysiłku, podskoków czy narażały by Cię na upadki czy kontuzje.

-Unikaj gorących kąpieli, gdyż mogą spowodować skurcze. Podczas wieczornej toalety nie przepłukuj pochwy.

-Zrezygnuj z ciężkiej pracy fizycznej, unikaj sytuacji która by Cię wystawiała na spory stres.

-Nie pozwól na robienie Ci zdjęć RTG, gdyż promienie rentgenowskie mogą poważnie zaszkodzić maluszkowi, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży.

-Przebywaj z dala od kuchenek mikrofalowych, gdyż fale przez nie emitowane mogą źle wpłynąć na zarodek.

-Zrezygnuj z używek: alkoholu, papierosów, narkotyków, kawy i mocnej herbaty.

-Nie spożywaj surowych i niedosmażonych mięs z uwagi za ryzyko zakażenia toksoplazmozą lub listeriozą. Zrezygnuj z serów pleśniowych (mogą zwierać histerię), owoców morza, konserwowanej żywności oraz dużej ilości wątróbki.

Nie wolno Ci niestosować się do zaleceń lekarza, bagatelizować jego zalecenia i skierowania na badania.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ