Wybierz swoją kolorystykę
   
Uszy to podczas wieczornych rytuałów często zaniedbywane części ciała maluszka. Zupełnie niesłusznie, gdyż od ich prawidłowej pielęgnacji zależy czy będą zdrowe i czy będą dobrze służyły Twojemu szkrabowi.

Pielęgnacja uszu noworodka to ważny element higieny oraz codziennej pielęgnacji maluszka.

Ważna woskowinaUcho ludzkie zbudowane jest z ucha zewnętrznego, środkowego i wewnętrznego. To pierwsze składa się z małżowiny usznej oraz przewodu słuchowego, kończącego się błoną bębenkową, która odgranicza ucho zewnętrzne od ucha środkowego. W przewodzie słuchowym zalega woskowina, która chroni ucho przed infekcjami, zapobiega przedostawaniu się wody i kurzu do jego wnętrza oraz chroni go przed urazami. Stanowi zatem cenną warstwę ochronną narządu słuchu. Podczas codziennych czynności, takich jak np. ruszanie żuchwą jej nadmiar zostaje usunięty na zewnątrz aparatu słuchowego i osadza się na małżowinie usznej.

Ważna pielęgnacjaPonieważ woskowina spełnia ważne funkcje ochronne należy usuwać tylko ten wosk, który osadził się na małżowinie usznej. Do codziennej pielęgnacji małych uszek absolutnie nie używaj patyczków, nie wciskaj maluchowi do ucha swojego palca czy zwiniętych w rulon gazików lub wacików. Ingerując zanadto w głąb ucha możesz nie tylko usunąć pożyteczną woskowinę z przewodu słuchowego (a tym samym usunąć pożyteczną warstwę ochronną), ale również uszkodzić aparat słuchowy! Pielęgnację rozpocznij od położenia maluszka w ten sposób, abyś miała swobodny dostęp do jego uszka. Zwilżonym rogiem ręcznika starannie oczyść małżowinę z woskowiny. Potem świeżym, zwilżonym i bardzo dobrze odciśniętym z wody wacikiem przetrzyj płatek uszny oraz miejsce za uchem. Uważaj, aby do uszka nie wlać wody!

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ