Wybierz swoją kolorystykę
   
Niezależnie od tego czy wracasz do pracy czy jesteś przez cały okres karmienia piersią w domu, możesz potrzebować laktatora. Współczesne mamy mają szeroki wybór, więc powinny dobrze przemyśleć, czego oczekują, by wybrać ten najbardziej właściwy dla siebie model.

Laktotory to bardzo dobre rozwiązanie dla mam, które wracają do pracy po urodzeniu maluszka. W sprzedaży dostępne są laktatory różnych firm: modele elektryczne lub ręczne. Ich budowa dostosowana jest do piersi kobiety. Jednak różne są ceny poszczególnych modeli, dlatego to kryterium czasami jest bardzo istotne przy jego zakupie.
Mechanizm działania laktatora ma naśladować rytm i siłę ssania piersi przez maluszka. Przede wszystkim nakładka masująca powinna być wykonana z silikonu, by szczelnie przylegała do piersi mamy i dostosowała się do jej kształtu. Laktator powinien działać cicho, skutecznie ściągać pokarm, naśladując naturalne ssanie niemowlęcia. Ważny jest komfort i łatwość używania laktatora.

Laktatory ręczne:Odciągacz pokarmu składa się z pompki i zbiorniczka na mleko. Lepiej wyposażone modele mają membranę silikonową, która masuje brodawkę i dobrze przylega do piersi. Laktator kosztuje kilkanaście do kilkudziesięciu złotych jest łatwy w montażu, wspomaga laktacje. Przydatny jest przy zastojach mleka i do odciągania jego nadmiaru.

gruszkowy – składa się z butelki, nakrętki, nakładki masującej, lejka oraz pompki w kształcie gruszki, którą się naciska i tym samym reguluje się szybkość odciągania pokarmu. Mleko wpływa prosto do butelki, w której można przechowywać odciągnięty pokarm. (koszt 40 – 80 zł)

z rączką – prosta budowa: rączka do pompowania, silikonowa membrana i butelka; od szybkości naciskania rączki zależy rytm i intensywność ssania laktatora. W laktatorach ręcznych stosowane są jednofazowe lub dwufazowe systemy odciągania pokarmu (cena: 70 – 200 zl)

Laktatory ręczne zapewniają łatwość użytkowania, dyskrecję przy odciąganiu mleka, są łatwe w demontażu podczas mycia i sterylizacji. Są pomocne przy kłopotach z popękanymi brodawkami lub przy zastojach mleka.

Laktatory elektryczne:bateryjno–sieciowe lub sieciowe – idealne dla mam aktywnych zawodowo. Łatwość i komfort obsługiwania jedną ręką; odwzorowują naturalny rytm ssania niemowlęcia. Można używać w domu, w pracy czy podróży. W ofercie modele produkowane w celu rozwiązywania różnych problemów laktacyjnych: model dla mam karmiących bliźnięta, laktatory o działaniu dwufazowym (cena: od 150 zł wzwyż) Laktatory elektryczne gwarantują przede wszystkim bardzo szybkie i automatyczne odciąganie pokarmu, jednocześnie naśladując naturalny sposób ssania dziecka.

Wybór laktatora zależy od potrzeb mamy karmiącej oraz od jej możliwości finansowych, ponieważ ceny w zależności od modelu są bardzo różne. Często laktatory sprzedawane są z dodatkami takimi jak: pojemniczki do przechowywania mleka, podstawka pod laktator, woreczek na laktator, zapasowe części, torbę na zestaw do odciągania pokarmu.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ