Wybierz swoją kolorystykę
   
Twoje dziecko niedawno zaczęło naukę chodzenia i radzi sobie już bardzo dobrze. Jednak stawianie kroków po prostej drodze już mu nie wystarcza. Nadchodzi czas wspinaczek...

Wspinanie jest kolejnym etapem w nauce chodzenia małego dziecka. Radość chodzenia

Twój maluch już chodzi, co napawa Cię dumą. Jesteś szczęśliwa, że nie będziesz musiała nosić go tylko na rękach, bo szkrab sam przemierza drogę z Twoją mniejszą lub większą pomocą. Jednak to tylko początek dobrej zabawy w odkrywanie i wspinanie się.
Po jakimś czasie, gdy niepewne kroki będą wyglądały o wiele stabilniej, przyjdzie potrzeba nabrania prędkości. Chodzenie powoli, ostrożnie jak chciałaby tego mamusia i lekko przewrażliwiony tatuś, już nie fascynuje... Dlatego maluszek tak „rwie się” do biegania lub przynajmniej szybkiego chodzenia.

Mieć oczy szeroko otwarteRodzice dzieci na tym etapie rozwoju powinni uważać i starać się być przy dziecku w każdej możliwej chwili. Dzieci, które rozpoczęły naukę chodzenia, czasami są bardzo nieostrożne. Pędzą, pędzą i w końcu bęc... Dlatego musisz troszczyć się o bezpieczeństwo małego odkrywcy. Koniecznie zadbaj oto, by malec miał wygodne buciki, w których nie poślizgnie się i nie przewróci (ważne, by nie były za duże). Jak najczęściej pozwalaj na chodzenie boso lub w skarpetkach z tzw. abs-ami. Twoja pociecha ma wtedy swobodę poruszania się a jej stópki możliwość zdrowego rozwoju.

Ja wchodzę wyżej i wyżejTeraz musisz uważać na małego psotnika, który chce widzieć więcej i wchodzić wszędzie tam, gdzie wcześniej nie było to możliwe. Łóżko, fotele, kanapy to miejsca, które każda pociecha będzie próbowała zdobyć. Dla dziecka to naprawdę wielka frajda, gdy w końcu po wielu próbach się udało (już nie musi czekać, aż mama lub tata pomogą wejść). To trzeba zrobić samodzielnie i dopiero wtedy jest pełne zadowolenie.

SchodyNie ma lepszej wspinaczki jak ta, podczas wchodzenia po schodach. Dziecko pokazuje, że chce tam iść, a gdy już raz wejdzie trzymane za rączki, to będzie chciało powtarzać schodowe szaleństwa. Jednak póki maluszek nie opanował jeszcze do perfekcji sztuki chodzenia, nie pozwól mu wspinać się bez opieki dorosłych. Prócz wielkiej radości to również niebezpieczne miejsce do zabawy. Możesz powoli uczyć, jak należy schodzić z nich bezpiecznie (tyłem, na kolankach). Gdy maluszek opanuje sztukę wchodzenia na schody, Ty również będziesz czuła się pewniej.

Kilkulatki z energiąChęć wspinania się dotyczy nie tylko maluszków, które rozpoczęły chodzenie. Ten etap będzie jeszcze długo dotyczył Twojego dziecka, dlatego z kilkulatkiem warto wybrać się na ścianę wspinaczkową lub kupić taką specjalną wersję mini do domu. W ten sposób nauczysz pociechę spędzać czas wolny w sposób aktywny. Również rozwiniesz jej sprawność fizyczną, koordynację ruchową. Dzieci spędzające czas na ściankach wspinaczkowych mogą wspaniale się bawić, wykorzystując swoje pokłady energii. To dobry sposób na pobudzenie rozwoju psychoruchowego dziecka oraz na nudę.

Rodzice wiedzą co dobreWszystkim rodzicom proponujemy, by aktywnie spędzali czas z ruchliwym maluszkiem a także pełnym energii przedszkolaczkiem. Każde dziecko potrzebuje wielu wrażeń i nowych bodźców do prawidłowego rozwoju a ruch to podstawa. Wspierajmy nasze pociechy, serwując im nowe formy aktywności ruchowej. Pierwsze kroki to dopiero początek, więc już dzisiaj zaplanuj, jak będziesz wspierała Twoje dziecko w jego wielkich odkryciach.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ