Wybierz swoją kolorystykę
   
Z całą pewnością niejednokrotnie zastanawiałaś się jak wrócić do formy po porodzie. Nie jest to żadną tajemnicą, że przyda Ci się trochę ruchu, zdrowego jedzenia, znajomości własnego ciała i cierpliwości. A może interesują Cię mniej tradycyjne metody płaskiego brzucha po ciąży, takie jak specjalistyczne zabiegi kosmetyczne, masaże, czy nawet liposukcja? Oto najbardziej skuteczne sposoby na płaski brzuch po ciąży.

Brzuch po ciąży mozna modelować na kika sposobów, ale najważniejsze to ruch i odpowiednia dieta.

Karmienie piersiąJeśli chcesz cieszyć się smukłą sylwetką karm swoją pociechę piersią. To nie jest żart! Udowodniono, że podczas tej czynności spalasz kalorie, a wydzielająca się pod wpływem drażnienia brodawek oksytocyna przyśpiesza obkurczanie się macicy.

Odpowiednie odżywianiePodczas ciąży twoje nawyki żywieniowe mogły ulec zmianie ze względu na dziecko, które nosiłaś w brzuchu. Po porodzie to jak się odżywiasz ma także duże znaczenie, zwłaszcza jeśli karmisz je piersią. Pamiętaj o kilku prostych zasadach ważnych dla chcących stracić kilka kilogramów: jedz mniejsze porcje, ale za to częściej, nie zapominaj o produktach bogatych w błonnik, wybieraj warzywa i owoce i staraj się wsłuchać w swój organizm i dowiedzieć czego potrzebuje i kiedy tak naprawdę jest głodny.

Zadbaj o skórę brzuchaMusisz pamiętać o odpowiednim ujędrnianiu i nawilżaniu skóry brzucha. Zainwestuj w odpowiednie preparaty dostępne w aptekach.

Zainwestuj w odpowiednią bieliznęPrzydatne mogą się tu okazać specjalne majtki ściągające, które można bez problemu kupić w sklepach z bielizną. Pozwalają one ścisnąć nieco skórę brzucha, aby wróciła do poprzedniego stanu.

Najważniejszy ruchPamiętaj, że świeżo upieczona mama chcąca wrócić do dawnej sylwetki to aktywna mama. Staraj się jak najwięcej spacerować ze swoim maleństwem, a kiedy tylko możesz powierz je w zaufane ręce i idź na basen lub na fitness. Wiele ćwiczeń możesz także wykonywać w domu – doskonałym przykładem jest tutaj tzw. „szóstka Weidera” pozwalające osiągnąć wymarzony, płaski brzuszek. Aerobiczna "szóstka" Weidera jest to zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha wykonywane w celu spalenia tkanki tłuszczowej zalegającej w ich obrębie oraz do znacznego wzmocnienia wszystkich mięśni brzucha.
Ćwiczenia "szóstki" wykonuje się jedno po drugim bez żadnych przerw na rozluźnienie mięśni. Najważniejszym elementem każdego powtórzenia jest moment zatrzymania ruchu w momencie maksymalnego napięcia mięśni na 2-3 sek.

Zabiegi w salonie kosmetycznymIstnieje cała masa zabiegów, które można wykonywać wyłącznie na obszar brzucha, jak i całe ciało. Zabiegi przeznaczone dla partii brzusznych to:
elektrostymulacja, elektrolipoliza, wyszczuplający guam, mikrodermabrazja na rozstępy, zazwyczaj każdy gabinet ma swój „firmowy” zabieg na brzuch po ciąży.

W ostateczności liposukcjaJest to zabieg polegający na usunięciu tłuszczu, nie ma wpływu na jędrność skóry, a jedynie modeluje ciało. Podczas jednego zabiegu maksymalnie można stracić 3 – 4 litry tłuszczu. Sama operacja nie jest zbyt skomplikowana - tkankę tłuszczową rozbija się specjalnym aparatem, przez małe nacięcia wprowadza się pod skórę specjalną kaniulę, która rozdrabnia skupiska tłuszczu. Rezultaty zabiegu są trwałe, jednak palenie tytoniu, przytycie, nadmierne spożywanie alkoholu czy opalanie może pogorszyć wyniki zabiegu.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ