Wybierz swoją kolorystykę
   
Czas oczekiwania na maluszka jest niezwykłym okresem w życiu każdej kobiety. Większość mam z niecierpliwością oczekuje rozwiązania, i nie może doczekać się, kiedy po raz pierwszy przytuli swoje dziecko. Z założenia, że ciąża jest radosnym czasem wyszli pomysłodawcy Baby Shower – święta mamy i nienarodzonego maleństwa!

Baby Shower to świetna okazja dla przyszłej mamy aby podzielić się z przyjaciółkami swoimi nadziejami i obawami o ciąży i połogu.

Przyjęcie z brzuszkiemDo Polski zwyczaj urządzania przyjęcia dla ciężarnych przybył z krajów anglosaskich, chociaż podobne do Baby Shower imprezy mają bogatą tradycję także w krajach azjatyckich czy afrykańskich! W niektórych kulturach rodzice na eksplozję radości mogą pozwolić sobie jednak dopiero po narodzinach dziecka. Wiążę się to z rozlicznymi przesądami, które dają o sobie znać również w naszym kraju. Jeszcze teraz zdarza się nam przecież usłyszeć, że kupowanie wyprawki przed rozwiązaniem nie jest najlepszym pomysłem, a przyszli rodzice trzymają ciążę w tajemnicy najdłużej jak się da, żeby „nie zapeszyć”.

Babski wieczórTradycyjnie, Baby Shower przeznaczony jest wyłącznie dla kobiet. W ten sposób gloryfikuje się macierzyństwo, a bliskie przyszłej mamie kobiety mogą w swoim gronie dzielić się obawami, nadziejami, i poradami związanymi nie tylko z okresem ciąży i połogu! Obecność przyjaciółek pozwoli Ci w pełni cieszyć się z zabaw i rytuałów związanych z tym niezwykłym świętem! Malowanie nietoksycznymi farbkami brzuszka w wymyślne wzorki, gipsowe odlewy jego kształtu i wspólne, szalone fotografie stanowią nieodłączne elementy Baby Shower, i budują wspaniałe wspomnienia z czasu oczekiwania na dziecko! Popularną zabawą jest także zgadywanie jaki obwód ma ciążowy brzuszek – w tym celu każda z pań odcina wystarczający, jej zdaniem, kawałek włóczki i owija przyszłej mamie wokół brzuszka. Często zaproszone przyjaciółki przynoszą ze sobą koraliki (każdy z nich symbolizuje dobre życzenia dla mamy i malucha), które następnie łączone są w bransoletkę – talizman, noszony przez przyszłą mamą aż do porodu!

„Zalana” prezentamiNazwa Baby Shower pochodzi z języka angielskiego, i ma oznaczać „zalanie” przyszłej mamy prezentami (shower to po angielsku prysznic), przygotuj się więc na wieczór pełen nie tylko atrakcji, ale także znaczny wkład do wyprawki malucha! Niektóre sklepy dziecięce wprowadzają specjalne linie prezentów na Baby Shower, na przykład zestaw śpioszków zapakowane w formie bukietu, albo piętrowe torty zbudowane z pieluszek, butelek i gryzaków. Taki prezent wygląda bardzo efektownie, i na pewno sprawi wiele radości świętującej przyjaciółce. Jeśli ty będziesz obchodziła swój Baby Shower, możesz z powodzeniem przygotować listę prezentów (podobną do tych, które coraz częściej sporządzają nowożeńcy), z niezbędnymi elementami wyprawki. Pamiętaj jednak, żeby na liście znalazły się prezenty z różnych przedziałów cenowych! Jeśli natomiast zdecydowałaś się zorganizować Baby Shower dla bliskiej Ci osoby, możesz zaproponować innym gościom zrzucenie się na większy podarunek: przewijak, albo wózek spacerowy.

Radość oczekiwaniaNajlepszym czasem na zorganizowanie Baby Shower jest początek trzeciego trymestru. W tym okresie większość mam pozbywa się już największych obaw związanych z donoszeniem ciąży, wtedy na ogół zaczynamy także na poważnie myśleć o skompletowaniu niezbędnych dziecku ubranek i akcesoriów. Decydując się na organizację „brzuszkowej” imprezy, nie musisz przestrzegać wszystkich zasad! Jeśli chcesz dzielić radość z partnerem, zorganizuj damsko – męską wersję Baby Shower! Jeśli nie najlepiej czujesz się kiedy inni dotykają brzucha, nie musisz przełamywać się pozwalając na zabawy z nim związane. Przyjęcie Baby Shower ma być radością przede wszystkim dla Ciebie – a wiedz, że im tej radości będzie więcej, tym szczęśliwsze będzie Twoje nienarodzone maleństwo!

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ