Wybierz swoją kolorystykę
   
Mleko matki jest najodpowiedniejszym pokarmem dla jej dziecka. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których kobieta nie może karmić maleństwa piersią lub nie chce. W takich sytuacjach zastępczym produktem jest mleko modyfikowane. Ono też może dostarczyć dziecku niezbędnych składników!

Karmienie butelką wymaga odpowiedniego dobrania butelki i smoczka do wieku niemowlęcia.

Oto kilka podstawowych zasad karmienia mlekiem modyfikowanym:- Zanim podasz dziecku mleko modyfikowane musisz podjąć ważną decyzję odnośnie wyboru odpowiedniego smoczka i butelki. Pamiętaj o tym, aby przez pierwsze pół roku życia dziecka obie te rzeczy były wyparzane i sterylizowane. Smoczek i otwór w środku musi być odpowiedni do wieku malucha tak, by mleko mogło przepływać w prawidłowych proporcjach.

- Mleko modyfikowane, które podajesz maluchowi musi być dostosowane do jego wieku – decyzję o tym którym karmić niemowlę podejmij razem z pediatrą. Przygotowując mieszankę, trzymaj się ściśle zaleceń producenta . Wsypuj mleko do ciepłej i przegotowanej wody dokładnie tą miarką, jaka została dołączone do opakowania. Przed karmieniem sprawdź temperaturę mleka wylewając kilka kropel na nadgarstek. Mleko powinno być delikatnie ciepłe, o temperaturze zbliżonej do ciepłoty naszego ciała.

- W karmieniu bardzo ważna jest prawidłowa pozycja. Niemowlę karmione butelką najlepiej ułożyć na zgiętym przedramieniu. Pozycja powinna być podobna do tej, w której karmiłabyś piersią. W ten sposób zaspokoisz potrzebę bliskości. Nie podawaj dziecku butelki, gdy leży na wznak, gdyż istnieje ryzyko zakrztuszenia, zadławienia pokarmem.

- W czasie karmienia ważnej jest, by smoczek był w co najmniej 2/3 wypełniony mlekiem. W ten sposób dziecko uniknie połykania powietrza, które może spowodować zaparcia lub kolkę. Po każdym posiłku dziecku powinno się odbić. W tym celu najłatwiej jest przytulić maluszka do piersi tak, by jego główka była oparta o Twoje ramię. Pamiętaj o delikatnym poklepaniu maluszka po plecach.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ