Wybierz swoją kolorystykę
   
Poród w wodzie to niezwykłe doświadczenie. Dziecko przychodzi na świat w całkiem innych warunkach. Spokojnie, powoli i bez krzyku może przywitać Cię Twoje maleństwo. Poród przebiega zdecydowanie lżej i szybciej w porównaniu z tym tradycyjnym.

Poród w wodzie pozwala dziecku przyjść na świat dużo spokojniej i bez płaczu. Często przyszłe mamy decydują się na poród w wodzie. Dlaczego? Rodzenie w ten sposób przebiega zupełnie inaczej. Kobieta czuje się lekko, bez skrępowania łatwiej jej zmieniać pozycję i co najważniejsze bóle porodowe są zdecydowanie słabsze. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, a mama jest w pełni zdrowa, to nie ma przeciwwskazań dla porodu w wodzie. Oczywiście wcześniej należy przeprowadzić stosowną rozmowę z lekarzem i z nim wspólnie podjąć decyzję. Niestety w niektórych przypadkach to rozwiązanie jest niemożliwe. Takie sytuacje to:
-ciąża zagrożona,
-poród przedwczesny,
-wady wrodzone dziecka,
-choroby mamy (układu krążenia, nadciśnienie i niedociśnienie, choroby naczyń, ciężka niedokrwistość, choroby skóry, infekcje).

Rodzenie w wodzie, mimo iż praktykowane jest od lat, wciąż nie ma dużej popularności. W Polsce oferuje je tylko kilka szpitali, dlatego warto wcześniej rozeznać się i wybrać odpowiednią placówkę. Dobrym pomysłem jest obejrzenie sali porodowej kilka tygodni wcześniej. Dzięki temu zorientujesz się, na czym polega rodzenie w wodzie. Takie oddziały położnicze dysponują specjalnymi wannami o różnych wielkościach i kształtach. Są specjalne schodki, po których będziesz mogła spokojnie wejść i wyjść. Nad wanną znajduje się drabinka pozwalająca łatwiej zmieniać pozycje.

Zalety takiego rozwiązania poczujesz już w pierwszym okresie porodu podczas bolesnych skurczy. Nie bój się poddać dobroczynnemu działaniu wody. Wanna, w której będziesz rodzić, zostanie pokryta specjalną folią, a woda będzie bardzo często zmieniana. Wszystko to po to, by zmniejszyć ryzyko zakażenia dróg rodnych. W każdej sali znajduje się KTG, co pozwoli na monitorowanie czynności serca Twojego dziecka.

Przy takim porodzie nie ma konieczności nacięcia krocza. Pod wpływem ciepłej wody skóra staje się bardziej elastyczna i podatna na rozciągnięcia. Dodatkowo rozluźnia tkanki i pozwala na szybszy poród.

Jeśli dziecko urodzi się pod wodą, to przez kilkadziesiąt sekund będzie pływać całkowicie zanurzone i podtrzymywane przez lekarza. Co ciekawe maluchy narodzone w ten sposób, witają świat spokojnie i bez płaczu.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ