Wybierz swoją kolorystykę
   
Lekkie dolegliwości i infekcje nie muszą być leczone farmakologicznie. Niekiedy domowe sposoby mogą okazać się świetnym rozwiązaniem w pokonywaniu drobnego przeziębienia.

Kolka niemowląt może być z powodzeniem łagodzona za pomocą ziołowych herbatek. Nasze babcie leczyły się głównie ziołami, więc dlaczego i my nie możemy zapożyczyć kilka przepisów, które w łatwy sposób pomogą nam uporać się z dokuczliwymi sytuacjami. Zabiegi z wykorzystywaniem ziół są tanimi i przede wszystkim naturalnymi sposobami na rodzenie sobie z drobnymi dolegliwościami. Co ważne, potrzebne zioła są łatwo dostępne. Dostaniemy je w każdej aptece czy sklepie zielarskim. Takie preparaty posiadają wiele zalet m.in.: są bardzo łagodne i nie podrażniają układu odpornościowego Twojego dziecka.

Jedną z najbardziej popularnych form picia ziół są herbatki. Podstawowe takie jak mięta i rumianek poprawiają prace jelit oraz zapobiegają kolkom, które w przypadku dzieci pojawiają się bardzo często. Innym sposobem na wykorzystywanie wartości ziół są kąpiele. To podczas nich można doskonale oczyścić drogi oddechowe. Jedynie wystarczy zalać zioło wrzątkiem, odcedzić i wlać do wanny. Postępujemy tak samo jak w przypadku parzenia herbatki ziołowej.

Wykorzystując zioła należy być bardzo ostrożnym. Nieodpowiednia dawka bądź źle podany wywar może zaszkodzić, powodując wysypkę lub ból brzucha. Podając zioła powinno się obserwować zachowanie malucha. Niekiedy dzieci nie chcą spożywać tego typu specyfików ze względu na ich charakterystyczny, często gorzki smak. Dlatego warto dodać odrobinę miodu, by osłodzić napój. Dodatkowo dobrze jest podawać dzieciom zioła od najmłodszych lat, wprowadzając w ten sposób nawyk stosowania ziół zastępując tabletki.

Oto kilka herbatek, które z pewnością pomogą każdej mamie:RumianekWystarczy zalać wrzątkiem łyżeczkę rumianku, by pozbyć się wzdęć, złagodzić wymioty i skurcze żołądka.

Kwiat lipy2 łyżeczki zalane wrzątkiem pomogą w kaszlu i zapaleniu dróg oddechowych. Dodatkowo taki napój działa napotnie.

Liść jeżynyW problemach z biegunką i przy stanach zapalnych błony śluzowej pomogą 2 łyżeczki liścia jeżyny zalane wrzątkiem.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ