Wybierz swoją kolorystykę
   
Przyszłe mamy często zastanawiają się nad sensem pójścia do szkoły rodzenia. Dla jednych wspólne przeżywanie trudności związanych z ciążą przynosi ulgę, dla innych już nie. Jedno jest pewne. Taka forma przygotowania wyjaśni wszystkie tajemnice związane ze zbliżającym się porodem.

Szkoła rodzenia zapewnia dobre przygotownie do porodu naturalnego, uczy m.in. prawidłowego oddychania. Dziewięć miesięcy ciąży to okres szczęścia i radości, ale też wielu nurtujących pytań. Niektórym kobietom wystarczą rady najbliższych jednak inne oczekują rozmów z kobietami, które przeżywają to samo w tym samym momencie, chcą skonfrontować swoje wyobrażenia, obawy i poczuć świadomość ciążowej wspólnoty. Często właśnie takie ciężarne zapisują się do szkoły rodzenia. Taka intymność i grupowe przeżywanie dodaje otuchy i odwagi.

Zajęcia najlepiej rozpocząć po dwudziestym tygodniu ciąży.To właśnie w tym okresie ciężarna kobieta jest w doskonałej formie, a brzuszek nie jest na tyle duży, by przeszkadzał w wykonywanych ćwiczeniach. Niestety nie zawsze przyszła mama może pozwolić sobie na taką dowolność w wyborze terminu. Warto wiedzieć, że do takiej szkoły najpóźniej można zapisać się pięć tygodniu przed datą urodzenia. Dlaczego? Ponieważ właśnie tyle trwa taki kurs. Najczęściej zajęcia odbywają się dwa do trzech razy w tygodniu, niekiedy są to weekendy, jednak terminy zależne są od szkół. Na ćwiczenia można przyjść samej lub z mężem. Nie ma co ukrywać, że dużo wygodniej jest przyjść razem, bo przecież lekcje prowadzone są dla obojga partnerów po to, by mogli wspólnie uczyć się swoich reakcji i zachowań. Takie pary, które przeszły kurs rodzenia, są świadome tego, co ich czeka. Dlatego czują się spokojniej, pewniej i bezpieczniej. Przyszłe mamy nie boją się bólu, ponieważ wiedzą jak należy nad nim panować.

Oprócz zajęć teoretycznych są też praktyczne, więc warto na spotkania ubierać się swobodnie i wygodnie. Należy też pamiętać o dodatkowej parze butów na zmianę. Zajęcia prowadzone są przez położne, psychologów i też fizjoterapeutów. To właśnie tu przyszli rodzice nauczą się radzić sobie ze stresem, przećwiczą oddychanie i parcie, dzięki czemu będą świadomi tego, co ich czeka w szpitalu. Pozycje i techniki, których zadaniem jest uśmierzanie bólu, to nie są jedyne informacje wynoszone z takiej szkoły. Pary dowiedzą się, jakie rzeczy i przedmioty oraz dlaczego należy je mieć ze sobą podczas porodu.

Szkoła rodzenia przygotuje na to, co będzie się działo na sali porodowej. Przygotują psychicznie i fizycznie młodych rodziców do nowej roli, dzięki której będą odpowiedzialni za małą istotę.

Dla rodziców poszukujących szkoły rodzenia w swoim regionie przygotowaliśmy listę szkół dostępną w naszej emaluszkowej wyszukiwarce. Polecamy!

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ