Wybierz swoją kolorystykę
   
Magda ma skończone prestiżowe studia, pnie się coraz wyżej po szczeblach kariery; wie jednak, że życie to nie tylko praca – dlatego każdą wolną chwilę spędza w gronie swoich licznych, tak jak ona młodych i ambitnych, przyjaciół. Poznaje tego jedynego – Darka, a po kilku miesiącach narzeczeństwa decydują się na dziecko. Kiedy maleństwo przychodzi na świat wspólni znajomi wyrokują: Magda i Darek są straceni dla świata. Mają rację?

Noworodek zawsze odwraca świat rodziców do góry nogami, jednak nie powinni oni rezygnować ze spotkań z przyjaciółmi.

Mój cały światNowy członek rodziny faktycznie wywraca życie do góry nogami. Świeżo upieczona mama nie może oderwać się od swojego maleńkiego skarbeńka, a dumnego tatę ciężko wygonić do pracy! Magda i Darek nie mogą nacieszyć się dzieckiem – obdzwaniają znajomych, a na portalach społecznościowych zamieszczają kolejne fotki maleństwa. Ty, co zrozumiałe, też masz ochotę podzielić się swoją radością z całym światem. I chociaż większość Twoich znajomych cieszy się razem z Tobą, zastanów się, czy na pewno chcesz oddawać znajomym wasze pierwsze, rodzinne, intymne chwile. Darek przeczytał, że tłum przewijających się przez mieszkanie odwiedzających nie jest najlepszym środowiskiem dla noworodka, Magda postanowiła pousuwać z Internetu większość zdjęć nowonarodzonej kruszynki. To jest teraz ich skarb.

Wielkie wyjścieMagda potrzebowała tych kilku tygodni po porodzie na dojście do siebie w domowych pieleszach. Przyjaciele chwilowo zeszli na dalszy plan, ale rodzice zaczynają powoli tęsknić za dawnym życiem. Pierwszy wypad ze znajomymi to kompletna porażka: Darek nie może przestać myśleć o dziecku, a Magda co kilka minut dzwoni do opiekunki. Pamiętaj, to zupełnie normalne, że nie możesz zapomnieć o dziecku, zwłaszcza, jeśli przez dłuższy czas miałaś je przy sobie 24 godziny na dobę. Wyszłaś jednak ze swoimi przyjaciółmi, i chociaż możesz liczyć na ich wyrozumiałość i wsparcie, potrzebują Ciebie i brakuje im dawnych rozmów. Znajdź naprawdę zaufaną, poleconą opiekunkę, albo poproś o zostanie z dzieckiem którąś babcię – łatwiej będziesz mogła się zrelaksować, jeśli będziesz miała pewność, że maluszek jest w dobrych rękach. Jeśli masz w domu niemowlaka, zawsze możesz spróbować urządzić mini przyjęcie u siebie. Magda zrozumiała, że chociaż to ona i Darek są dla dziecka najważniejsi, maleństwem może zaopiekować się też teściowa, której ufa.

Tematy z piaskownicy……zachowaj dla piaskownicy! Kiedy Magda zaczęła wychodzić z podrastającym maluchem na podwórko, wspaniale odnalazła się wśród innych, zabierających swoje pociechy na plac zabaw mam. Mogła z nimi porozmawiać o żywieniu i pielęgnacji dziecka. To naprawdę wspaniałe doświadczenie, kiedy rodzice spotykają się wspólnie i mają czas na to, żeby dzielić się doświadczeniami związanymi z wychowaniem malucha. Magda i Darek zrozumieli jeszcze jedną prawdę: chociaż ich bezdzietni znajomi zachwycają się ich maleństwem, nie mają ochoty słuchać tylko o jego nowych osiągnięciach. Zastanów się, czy warto tracić cenne relacje, nawiązane jeszcze przed ciążą, rozmawiając wyłącznie o dziecku. Twoje dziecko zawsze będzie dla Ciebie tematem numer jeden. Zadbaj tylko o to, żeby nie stało się jedynym.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ