Wybierz swoją kolorystykę
   
Pływać, tak jak śpiewać, może każdy! Trenerzy oraz lekarze prześcigają się w pochwałach na temat pluskania. Wiadomo bowiem, że pływanie pozytywnie wpływa na niemal każdy odcinek naszego ciała! Na basen z korzyścią może wybrać się przyszła mama, a także cała rodzina, nawet z najmłodszymi dziećmi!

Pływanie to świetny sport w ciąży, a także relaksująca kapiel dla niemowlaka.

W ciąży na basenieCiąża, chociaż jest z pewnością wyjątkowym czasem w życiu każdej kobiety, już dawno przestała być postrzegana jako stan chorobowy. Lekarze wręcz zalecają aktywność fizyczną przyszłym mamom. Spośród szczególnie polecanych sportów pływanie zdecydowanie wiedzie prym. Woda ma znamienny wpływ na kręgosłup – pluskanie w akwenie zdecydowanie odciąża plecy, zmęczone dodatkowo koniecznością utrzymywania w pionie rosnącego brzuszka. Dodatkową zaletą pływania z brzuszkiem jest uczucie odprężenia i relaksu, które - możesz być pewna – udzieli się także Twojemu nienarodzonemu maleństwu.

Pierwsza lekcja pływania – zacznijcie jak najwcześniej!Jeszcze kilka lat temu widok niemowlaka na basenie wywoływał wiele niepotrzebnych emocji. Rodzice maluchów musieli liczyć się z krytycznymi opiniami na temat swojego wyboru. Na szczęście teraz coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, że to właśnie woda jest najbardziej naturalnym środowiskiem dla małego dziecka! Przecież przez dziewięć miesięcy wody płodowe były jedynym znanym mu światem. Unoszenie się na wodzie jest szalenie przyjemnym doznaniem dla maluszka, które dodatkowo ma znakomity wpływ na jego rozwój psychofizyczny. W jakim wieku maluch może bezpiecznie korzystać z wodnych dobrodziejstw? Tutaj zdania są podzielone, głównie ze względu na stosunkowo niską odporność w początkowych tygodniach życia. Niektórzy lekarze zalecają poczekać do ukończenia przez dziecko 6 miesięcy, inni nie widzą przeciwwskazań, żeby na basen zabierać już 8 tygodniowe maluchy. Decyzję o zabranie niemowlaka na basen najlepiej skonsultować z pediatrą.

Pływający przedszkolakPierwszy kontakt z wodą często bywa dla dziecka stresujący. I chociaż większość maluchów z radością wskakuje do brodzika, przygotuj się na to, że proces oswojenia malca będzie kosztował Cię sporo czasu i cierpliwości. Przyzwyczajanie najlepiej zacząć… w wannie! Domowa łazienka z pomocą Waszej wyobraźni przeobrazi się w Zaginioną Atlantydę, a dzięki zabawie w nurkowanie Twoja pociecha przekona się do wodnego szaleństwa! Wspólna kąpiel w basenie czy w morzu to świetny sposób na zacieśnianie więzi między dzieckiem a rodzicami, a także okazja do wspaniałej zabawy! Pływanie znakomicie poprawia koordynację i ogólną sprawność ruchową małych dzieci. Jeśli Twój przedszkolak przepada wprost za wszelkimi formami wodnej aktywności, teraz jest najlepszy czas do zapisania go do szkółki pływackiej. Kto wie, może wyrośnie z niego odnoszący sukcesy sportowiec!

Basen basenowi nie równy...…dlatego zanim zabierzesz malucha na basen przekonaj się, czy wybrany przez Ciebie akwen jest czysty i utrzymany w dobrym stanie. Każdorazowo przed wyjściem na otwarte kąpielisko poszukaj informacji o stanie wód w upatrzonej przez siebie okolicy. Pamiętaj także, że woda w której będzie pływało maleństwo musi być dosyć ciepła. Jeśli natomiast nie masz pomysłu, co można robić na basenie z małym dzieckiem, spróbuj poszukać placówki oferującej zorganizowane zajęcia dla mam i niemowlaków i pozwólcie sobie wypłynąć na morza nowych przyjemności!

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ