Wybierz swoją kolorystykę
   

Kobieta w ciąży w szczególnym stopniu powinna zadbać o swoje okolice intymne. W tym czasie jest w większym stopniu narażona na podrażnienia, zakażenia bakteryjne i infekcje pochwy, ponieważ jej ph zmienia się z kwaśnego na zasadowe. Twój organizm i ciało się zmieniają – warto zatem zamienić swoje dotychczasowe kosmetyki na te, przeznaczone dla kobiet w ciąży i w wyjątkowy sposób zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.Właściwa higiena w ciąży może zminimalizować występowanie infekcji.

Co wybraćHigiena intymna ma wielkie znaczenie dla prawidłowego rozwoju i przebiegu ciąży. Jeśli zostanie ona mocno zaniedbana, istnieje nawet ryzyko poronienia, przedwczesnego odpłynięcia wód płodowych czy przedwczesnego porodu. Zrezygnuj zatem, ze zwykłego mydła na rzecz dobrego płynu czy żelu do higieny intymnej. Mydło zazwyczaj posiada kwaśny odczyn ph i mycie nim miejsc intymnych prowadzi do uszkodzenia zasadowej osłony pochwy. Wybieraj płyny do higieny intymnej z kwasem mlekowym o ph 5,5. Kosmetyki te doskonale myją, pielęgnują i zapewniają doskonałą barierę ochronną pochwy. Preparaty zawierające kwas mlekowy mogą zminimalizować, a nawet całkowicie wyeliminować podrażnienia i zakażenia sfery intymnej. Niepokojący jest fakt, że jak wykazują badania, tylko 18% kobiet w ciąży stosuje płyny do higieny intymnej zawierające kwas mlekowy. Dla kobiet w ciąży polecane są również płyny i żele do higieny intymnej zawierające arnikę, która ma działanie przeciwzapalne, przeciwreumatyczne i antyseptyczne. Dobrze jest też, jeśli preparat zawiera vilcacorę – lianę rosnącą w warunkach naturalnych w Ameryce Południowej, która ma działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Bardzo istotna dla prawidłowej higieny jest odpowiednia bielizna. Zapomnij na czas ciąży o ciasnych, nieprzepuszczających powietrza, syntetycznych majtkach. Bielizna powinna być wygodna i co najważniejsze ze 100% bawełny. Stosuj wkładki higieniczne, które pozwolą czuć się czysto i świeżo. Uważaj jednak na te perfumowane, bo mogą uczulać lub powodować podrażnienia. W czasie tych 9 miesięcy od długiego wylegiwania się w wannie bardziej polecany jest prysznic. Podczas kąpieli do pochwy wpływa woda a to sprzyja infekcjom. Co jeszcze wpływa niekorzystnie na środowisko intymne i zwiększa ryzyko wystąpienia chorób i podrażnień u kobiet w ciąży? Z całą pewnością są to: stosunki bez użycia prezerwatywy, częste pływanie w basenie, przebywanie w saunie, płukanie bielizny w zapachowych płynach, noszenie zbyt ciasnej bielizny ze sztucznych materiałów i zbyt obcisłej odzieży. Pamiętaj, że wszystko działa także w drugą stronę. Nie przesadzaj z higieną, bo nadmierna może powodować odwrotny skutek. Częste mycie się i używanie zbyt dużej ilości środków do higieny może zaburzyć naturalną florę bakteryjną. Jeśli mimo odpowiedniej higieny czujesz swędzenie, pieczenie lub ból w pochwie skonsultuj to koniecznie ze swoim lekarzem prowadzącym ciążę.

Co kupićObecnie w drogeriach i aptekach znajdziemy szereg preparatów do higieny intymnej, również tych przeznaczonych szczególnie dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Możemy wybrać między innymi:
- AA Oceanic - płyn do higieny intymnej dla kobiet w ciąży i po porodzie 300 ml,
- Lactacyd Femina - płyn ginekologiczny do higieny intymnej 250ml,
- Dax Cosmetics - płyn do higieny intymnej dla kobiet w ciąży 300 ml,
- Ziaja - płyn do higieny intymnej dla wrażliwych na podrażnienia śluzówki i kobiet w ciąży 200 ml
- Pharmaceris M - pianka do higieny intymnej w okresie ciąży i karmienia 260ml,
- Skarb Matki – pianka do higieny intymnej 250 ml.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ