Wybierz swoją kolorystykę
   

Poród to wielkie wyzwanie dla organizmu kobiety. Wiadomo - aby mieć dużo sił, trzeba być najedzonym. Ale czy podczas porodu będzie Ci wolno zjeść kanapkę lub batonika?Poród wymaga od kobiety dużo energii, a większość lekarzy jest przeciwna spożywaniu posiłków w trakcie akcji porodowej. Zdecydowana większość lekarzy jest przeciwna spożywaniu posiłków podczas akcji porodowej. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy podczas narodzin maluszka nie nastąpią komplikacje, zmuszające do przeprowadzenia cesarskiego cięcia w znieczuleniu ogólnym. Ale to nie oznacza że na porodówce musisz być głodna.

Zanim pojedziesz do szpitalaJak wiadomo, poród może się rozpocząć w najmniej oczekiwanym momencie. Możesz być tuż po zjedzeniu obfitego obiadu lub przeciwnie – pierwsze skurcze mogą dopaść Cię na ranem, przed pierwszym posiłkiem. Jeśli ta ostatnia sytuacja przytrafi się właśnie Tobie a Twoja ciąża przebiega prawidłowo i nie musisz szybko jechać do szpitala, postaraj się zjeść coś pożywnego. Poród może trwać dłużej niż zakładasz i będzie od Ciebie wymagał mnóstwa energii. Dlatego zaraz po tym, gdy odczujesz regularne skurcze macicy, zaserwuj sobie posiłek, który doda Ci sił, a jednocześnie będzie lekkostrawny.

Na porodówceJadąc do szpitala nie zapomnij zabrać ze sobą wodę mineralną, najlepiej niegazowaną. W przeciwieństwie do kanapki, przyda Ci się podczas porodu. Po pierwsze ugasi pragnienie i uzupełni na bieżąco płyny w Twoim organizmie. Po drugie złagodzi mdłości, które podczas narodzin maluszka mogą Cię dopaść. Jeśli przed wyjazdem do szpitala nie zdążyłaś lub nie miałaś okazji zjeść coś pożywnego, na sali porodowej możesz odczuć silny głód. W takiej sytuacji zostanie Ci podana kroplówka z glukozą.

Po porodzieGdy maluszek przyjdzie na świat, możesz w końcu coś zjeść. Niestety, może to być czas, kiedy w szpitalu nie podają żadnych posiłków. Dlatego przed wyjazdem na porodówkę warto ze sobą zabrać lekką, jednocześnie sycącą przekąskę. Jeśli zamierzasz karmić piersią, powinno to być coś , co nie zaszkodzi maluszkowi. Pamiętaj, że od teraz musisz tak komponować dietę, aby była ona lekkostrawna dla małego brzuszka.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ