Wybierz swoją kolorystykę
   
Jeśli maluszek, którego nosisz pod sercem jest Twoim pierwszym dzieckiem, warto pomyśleć o zajęciach w szkole rodzenia, prowadzonych przez doświadczone położne i praktykujących lekarzy. Postaramy się Ciebie przekonać, że na taki kurs na prawdę warto się zapisać.

Szkoła rodzenia pozwala rodzicom na zdobycie wiedzy i przygotowanie się do porodu. Sama przyznaj, doświadczenia w rodzeniu to Ty nie masz a od początku ciąży nurtują Cię wątpliwości i pytania na które nie znasz odpowiedzi. W szkole rodzenia zdobędziesz wiedzę, dzięki której poradzisz sobie w trudnych sytuacjach w okresie ciąży, podczas porodu i po narodzinach maluszka.

Najlepszy ostatni trymestrZajęcia (zazwyczaj płatne) w szkole rodzenia najlepiej rozpocząć na początku 3 trymestru. Kurs zazwyczaj trwa 2 miesiące, a zajęcia trwają około 2 godzin i odbywają się 2-3 razy w tygodniu. W niektórych szkołach rodzenia na zajęcia warto zapisać się trochę wcześniej, gdyż często grafiki w najlepszych placówkach są dość napięte.

Wiedza na wagę złotaNauka w szkołach rodzenia nie opiera się wyłącznie na teorii ale również na praktyce. Tutaj dowiesz się, jak walczyć z dolegliwościami w ciąży i jak rozwija się, rosnące w Twoim brzuchu maleństwo. Kurs to doskonała okazja do poćwiczenia oddechu przeponowego, parcia oraz mięśni macicy. Doświadczona położna podpowie jak zakładać maluszkowi pieluszkę, jak dbać o kikut pępowiny i jak przystawić dziecko do piersi. Jednym słowem: masa informacji bardzo przydatnych podczas ciąży, porodu i połogu.

Tata też może być uczniemTo, że Twój partner nie będzie fizycznie rodził nie oznacza, iż nie może uczestniczyć w zajęciach. Wręcz przeciwnie! W niektórych szpitalach bez zaświadczenia o ukończonym kursie, tata nie będzie miał wstępu na porodówkę. Na zajęciach przyszły tata dowie się jak pomóc Ci podczas porodu, oraz jak opiekować się Tobą i maluszkiem po powrocie ze szpitala.

Najlepsza z najlepszychZdecydowałaś, iż chcesz chodzić do szkoły rodzenia? Świetnie! Pora wybrać dobrą placówkę. Najlepiej poszukać rzetelnej informacji Internecie. Zanim podejmiesz decyzje o wyborze placówki, przeanalizuj oferty kilku szkół - sprawdź i porównaj jaki oferują program. Pamiętaj, że zajęcia powinny być różnorodne tematycznie. Sprawdź, czy wiedza która tam zdobędziesz jest wiedzą czysto teoretyczną czy również przewidziane są zajęcia praktyczne. Dobrze, jeśli w szkole jest kilku wykładowców, najlepiej aby to były położne oraz lekarze z praktyką. Jeśli przy szpitalu w którym będziesz rodzić znajduje się szkoła rodzenia, rozważ swoje uczestnictwo w zajęciach właśnie w tej placówce. Jest bowiem szansa, że jeszcze przed porodem poznasz dokładnie szpital, zwyczaje w nim panujące, wejdziesz na porodówkę, obejrzysz salę poporodową. To wszystko sprawi że będziesz wiedziała czego się spodziewać gdy maluszek postanowi przyjść na świat.

Szkoły rodzenia można znaleźć w emaluszkowej wyszukiwarce placówek dla dzieci i rodziców. Polecamy!

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ