Wybierz swoją kolorystykę
   
Producenci butelek i akcesoriów do karmienia niemowląt oferują szereg innowacyjnych produktów, mających ułatwić mamie podawanie maluszkowi mieszanki a dziecku zaoszczędzić problemów z brzuszkiem.

Kolka niemowląt może zostać złagodzona dzięki stosowaniu butelek antykolkowych. Małe dziecko, często jeszcze nie nauczone prawidłowo ssać, wraz z jedzeniem połyka powietrze, które gromadzi się w jelitach. To może wywołać kolkę. Ten problem często spotyka maluszki karmione mlekiem modyfikowanym, gdyż w smoczkach oraz mieszance mogą gromadzić się pęcherzyki powietrza. Czy tak zwane butelki antykolkowe rozwiążą problem bolącego brzuszka? Nie jest to naukowo dowiedzione, ale spróbować być może warto…

Innowacyjne rozwiązaniaNiektóre butelki antykolkowe posiadają tzw. system odpowietrzający. Zapobiega on zasysaniu smoczka, jednocześnie umożliwiając łagodne przejście powietrza ku górze butelki. W takie butelce, w pokarmie nie tworzą się pęcherzyki powietrza, których połknięcie może wywołać kolkę.
Innym antylkolkowym rozwiązaniem są butelki zakrzywione do góry pod kątem 30 stopni. Dzięki takiej budowie, w nałożonych na nie smoczkach nie zbiera się powietrze. Można też nabyć model z zastawką na dnie butelki, która umożliwia stały przepływ powietrza w jej wnętrzu.

SmoczkiW sklepach do nabycia są również smoczki z tzw. zaworami antykolkowymi (wypustki z dziurką w smoczku) lub antypróżniowymi osłonkami. Ta druga zgina się tylko w jedną stronę, aby wpuszczać powietrze do butelki.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ