Wybierz swoją kolorystykę
   
W ciepłe dni, chętnie odkrywamy stopy. Poświeć im trochę czasu, aby nie tylko były piękne, ale również cieszyły się dobrą kondycją.

Zadbane stopy w ciąży poprawiają samopoczucie przyszłej mamy i komfort chodzenia. W ciąży powinnaś dbać o stopy w sposób szczególny. Z uwagi na większą ilość kilogramów które muszą dźwigać, narażone są bowiem na różne dolegliwości. Większość zabiegów pielęgnacyjnych możesz wykonać sama w domu; na pewnym etapie ciąży możesz poprosić o pomoc kosmetyczkę.

Skóra stópNatura obdarzyła stopy w dużą ilość gruczołów potowych, natomiast w niewielką ilość gruczołów łojowych. Dlatego skóra na stopach ma tendencje do przesuszania się. Aby temu zapobiec, rano i wieczór smaruj stopy specjalnie do tego przeznaczonym kremem pielęgnacyjnym. W ciągu dnia możesz wklepać w nie specjalny krem chłodzący, który nie tylko wygładzi skórę ale również pomoże zapobiegać obrzękom. Raz w tygodniu zafunduj stopom relaksacyjną kąpiel natłuszczającą (do tego celu możesz użyć olejek do kąpieli lub oliwę z oliwek).

OdciskiTeraz, kiedy spodziewasz się maluszka, Twoje stopy bardziej niż kiedykolwiek narażone są na powstawanie odcisków. Dlaczego? Otóż większa masa ciała powoduje nadmierny nacisk na skórę stóp. Jeśli chcesz się ich pozbyć, zaopatrz się w specjalny płyn (lub maść) zmiękczający odciski i smaruj je codziennie, dopóki nie odpadną. Możesz również wymoczyć nogi w ciepłej wodzie a następnie zetrzeć odciski specjalną tarką.

PedicureDopóki brzuszek nie jest zbyt duży, pedicure możesz wykonywać sama w domu. Potem możesz skorzystać z pomocy kosmetyczki. Najlepiej odwiedź gabinet, co do którego masz pewność, iż narzędzia w nim stosowane są sterylizowane. Gdy kosmetyczka nie użyje np. sterylnych cążków, łatwo możesz zarazić się wirusem WZW typu B lub wirusem opryszczki. Przy każdej wizycie uprzedź pedikiurzystkę, iż jesteś w ciąży. Teraz niewskazany jest masaż stóp z elementami refleksoterapii. Ucisk określonych punktów na stopie może bowiem przynieść więcej szkód niż korzyści (przedwczesne skurcze, nasilenie oddawania moczu czy gorączka).

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ