Wybierz swoją kolorystykę
   
Każda z nas chciałaby mieć po porodzie płaski i jędrny brzuszek. Są sposoby, które pomagają te marzenia urzeczywistnić. Wystarczy odrobinę samozaparcia a efekt murowany!

Brzuch po ciąży może być płaski i jędrny, wystarczy trochę samozaparcia i efekt murowany. Odpowiednia dieta, właściwa pielęgnacja skóry i trochę gimnastyki - oto klucze do sukcesu pod nazwą „ponętny brzuch”. Warto trochę popracować nad jego wyglądem, tak aby bez kompleksów móc pokazać go na plaży. W końcu lato za pasem!

Zaplanuj swój jadłospisJeśli karmisz piersią, nie ma mowy o wprowadzaniu drastycznych, niskokalorycznych diet. Warto jednak zastanowić się nad tym co jesz, w jakich ilościach i o jakich porach. Pamiętaj – najważniejsze jest śniadanie. Jeśli z niego zrezygnujesz, mało prawdopodobne że schudniesz. Nie zjesz śniadania? - częściej będziesz podjadać w ciągu dnia i później zasiądziesz do kolacji. A spożywanie posiłków po godzinie 18:00 nie służy szczupłej talii.
Przeanalizuj dokładnie swój jadłospis. Wyeliminuj słodycze, tłuste i smażone potrawy na korzyść warzyw (najlepiej gotowanych na parze).
Największym grzechem młodych mam jest podjadanie resztek jedzenia po dziecku. Jak dowodzą badania, zjadanie resztek po dzieciach to ponad 500 kalorii dziennie więcej!

Odpowiednie kosmetykiNawet jeśli w ciąży nie za bardzo dbałaś o skórę na brzuchu i zrobiły Ci się rozstępy, nie jest za późno aby wróciła ona do formy sprzed ciąży. A aptekach i drogeriach dostępne są preparaty dla świeżo upieczonych mam, których stosowanie przez kilka tygodni daje ogromną szansę na poprawę kondycji skóry na brzuchu.

GimnastykaSama dieta i zabiegi pielęgnacyjne nie pomogą odzyskać Ci talii osy. Do tego potrzebne są również ćwiczenia. Termin ich rozpoczęcia KONIECZNIE skonsultuj z lekarzem. Na pewno nie możesz ich rozpocząć wcześniej niż 4 tygodnie po porodzie naturalnym i 6 tygodni po cesarskim cięciu. Do poprawy formy mięśni brzucha wcale nie są potrzebne forsowne ćwiczenia na siłowni. Ćwiczenia (nawet po parę minut dziennie) możesz wykonywać również w domu. Wystarczy, że położysz się na plecach, zegniesz kolana pod kątem prostym i trzymając ręce wzdłuż ciała uniesiesz kark. W tej pozycji wytrzymaj jakieś 7-10 sekund a ćwiczenie powtórz 5 razy.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ