Wybierz swoją kolorystykę
   
Piękne i zadbane nogi to wielka ozdoba każdej kobiety. W ciąży należy dbać o nie w sposób szczególny, gdyż to one muszą dźwigać ciężar, związany z dodatkowymi kilogramami.

Opuchliznę nóg w ciąży można zmniejszyć dzięki zabiegom pielęgnacyjnym. Wielkimi krokami zbliża się lato. Wraz z nim ciepłe dni, podczas których osłaniamy nogi. Warto poświęcić im więcej niż zwykle czasu, gdyż teraz szczególnie narażone są na takie dolegliwości jak popękane naczynka czy opuchlizna.

Jak jedwabW lecie depilacja to rzecz obowiązkowa, jednak w okresie ciąży nie każdy sposób usuwania zbędnych włosków jest wskazany. Najbezpieczniejszy sposób to golenie oraz depilacja za pomocą kremów (zanim jednak zastosujesz specyfik, wykonaj próbę uczuleniową). Jeśli do tej pory nie używałaś depilatora, nie eksperymentuj w ciąży. Jeśli natomiast już wcześniej używałaś go do depilacji, spróbuj skorzystać i teraz z jego pomocy. W ciąży lepiej nie stosować depilacji woskiem. Po pierwsze boli, po drugie ciepły wosk działa drażniąco na ścianki naczyń krwionośnych. Teraz zakazane są zabiegi usuwania włosków laserem medycznym lub kosmetycznym oraz depilacja ultradźwiękowa.

Pięknie opaloneW ciąży, po konsultacji z lekarzem, możesz stosować balsamy brązujące. Aby uniknąć brzydkich plam i uzyskać efekt równej i ładnej opalenizny, zrób peeling i nałóż specyfik samoopalający wymieszany ze zwykłym balsamem na skórę nóg. Zabieg powtarzaj regularnie.

Bez opuchlizny i pajączkówNiestety w okresie ciąży nogi lubią puchnąć. Dlatego w Twojej kosmetyczce nie powinno zabraknąć żelu lub kremu chłodzącego z mentolem. Kosmetyki te wmasowywane w skórę dwa razy dziennie powinny przynieść ulgę opuchniętym stopom. Pomóc powinien również chłodno – ciepły prysznic lub leżenie z nogami w górze. Ogranicz spożycie soli – jej nadmiar może spotęgować dolegliwość.
Aby uniknąć pajączków (a w konsekwencji żylaków na nogach), gimnastykuj się. Wiele ćwiczeń możesz wykonywać na siedząco lub podczas codziennego spaceru. Jeśli masz skłonności do popękanych naczynek, dodatkowo noś specjalne pończochy – w ten sposób uda Ci się znacząco zmniejszyć ryzyko powstania żylaków, będących częstą dolegliwością w okresie ciąży.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ