Wybierz swoją kolorystykę
   
Zanim zdecydujesz się na zakup mleka modyfikowanego konkretnej marki, dokładnie przemyśl swój wybór. Wiele informacji, przydatnych do podjęcia takiej decyzji, znajdziesz na opakowaniu mieszanki.

Mleko dla niemowląt powinno być dobrane do wieku dziecka, informacje o mieszance zawarte są na opakowaniach. Patrząc na sklepową półkę, uginającą się od mieszanek różnych producentów, stajesz przed nie lada wyzwaniem: musisz wybrać tę najlepszą dla Twojego dziecka. Nie ma wątpliwości, że wyboru mieszanki powinnaś dokonać wspólnie z pediatrą. Wiedza i doświadczenie lekarza nie zwalnia Cię jednak z obowiązku dokładnego zapoznania się z produktem, który zamierzasz kupić. Opakowania mieszanek kuszą ładnym wyglądem i dodatkowymi funkcjonalnościami. Jednak najważniejsze jest to, co znajdziesz na opakowaniu mieszanki – wszystkie niezbędne informacje o produkcie. Analizując informacje zawarte na pudełku mleka modyfikowanego, zwracaj uwagę na każdy szczegół. Część informacji musi się tam znaleźć obowiązkowo z uwagi na obowiązujące w Unii Europejskiej prawo.

Na każdej mieszance musi znaleźć się:-szczegółowy skład mleka
-wartości energetyczne znajdujące się w 100 ml mleka gotowego do spożycia data ważności
-informacja o wieku dziecka, dla którego przeznaczone jest mleko (cyfra 1,2,3,4)
-informacja o tym, iż karmienie piersią jest najzdrowszym dla dziecka sposobem karmienia
-informacja o sposobie przyrządzania mieszanki oraz o jej ilości, jaką dziecko powinno otrzymać podczas jednorazowego karmienia
-sposób przechowywania produktu
-na opakowaniu mleka następnego musi znaleźć się informacja, iż mieszanka powinna stanowić tylko części diety dziecka

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ