Wybierz swoją kolorystykę
   
Każda mama wie, że sen jest ważny dla prawidłowego rozwoju jej maleństwa. Bo wtedy dziecko nabiera sił, bo rośnie. Jednak korzyści, jakie niesie ze sobą długi, mocny i regularny sen jest znacznie więcej…

Sen dziecka jest ważny dla prawidłowego rozwoju i zdrowia dziecka. Rosnę

Hormony wzrostu wydzielane są pulsacyjnie przez cały dzień. Prawdą jest natomiast, iż podczas snu, w organizmie dziecka uwalnia się ich największa ilość (głównie pomiędzy godziną 22:00 a 24:00). Hormony te odpowiedzialne są za proces wzrostu nie tylko kości, ale również chrząstek i tkanek miękkich. Uaktywniają się one głównie w śnie głębokim, który trwa odpowiednio długo.

Odpoczywam i nabieram odpornościW czasie snu spada ciśnienie tętnicze dziecka, serce pracuje wolniej, zmniejsza się zużycie tlenu, płuca pracują na mniejszych obrotach, mięśnie ulęgają zwiotczeniu a temperatura ciała spada. To wszystko powoduje że podczas snu organizm dziecka ma szanse na zregenerowanie sił. Dlatego też wyspany szkrab jest wesoły, ma dużo energii i sił na poznawanie otaczającego go świata. Mocny sen wzmacnia również system immunologiczny malucha, odpowiedzialny za zwalczanie bakterii i wirusów, wywołujących choroby.

Uczę sięJeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozwijało się prawidłowo, zadbaj o jego zdrowy sen. Podczas dnia mózg malucha rejestruje wszystko co dziecko widzi, słyszy i robi. Sen pomaga skonsolidować te doświadczenia, sortować je i klasyfikować w wielką bazę danych. Podczas snu mózg usuwa z magazynów pamięci mimowolnie zebrane w ciągu aktywnego dnia, zbędne informacje. Poprzez uporządkowanie informacji minionego dnia, mózg przygotowuje dziecko do nowych wrażeń dnia następnego.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ