Wybierz swoją kolorystykę
   
Bardzo często jest tak, iż po pierwszych urodzinach dziecka, rodzice decydują się na „przeprowadzkę” malucha do swojego pokoju. Jak go urządzić aby był dla maluszka ładny, praktyczny oraz wygodny?

Urządzając królestwo dla swojej pociechy kieruj się zasadą: im więcej wolnej przestrzeni, tym większe pole dla jego wyobraźni. Pokój malca to nie składowisko gratów, a miejsce które powinno być wesołe, funkcjonalne i bezpieczne.

Rozwój dziecka to także przeprowadzka do jego własnego pokoju. Ściany

Zbyt intensywne barwy w pokoju maluszka nie są dobrym pomysłem. Ostra czerwień lub intensywny róż ścian w pokoju szkraba, mogą go męczyć i rozdrażniać. Wybierając kolor farby, zdecyduj się raczej na ciepłe pastele. Jeśli ściany w tych kolorach wydają Ci się nudne, możesz je ozdobić kolorowymi, przeznaczonymi do tego celu naklejkami.

Rady dla alergików: kupuj farby ekologiczne, nie zawierające rozpuszczalników. Raczej zrezygnuj z tapet gdyż pod ich powierzchnią mogą gromadzić się grzyby i roztocza.

MebleTak naprawdę, im mniej mebli w pokoju malca - tym lepiej. Z reguły w tym wieku wystarczą maluszkowi: komoda na ubrania, łóżko, małe półki na książeczki, lampka oraz pudla na zabawki. Zazwyczaj dzieci które ukończyły roczek śpią nadal w łóżeczkach niemowlęcych, choć niektórzy rodzice decydują się na zakup „dorosłego” łóżka. Dokonując zakupu wybierz model, gdzie materac można położyć na drewnianych listwach (materac powinien oddychać).

Rady dla alergików: jeśli Twoje dziecko jest alergikiem kup mebelki z litego drewna. Te, które wykonane są z płyt paździerzowych mogą uczulać. Materac powinien być wypełniony materiałem syntetycznym - wełna lub trawa morska mogą wywołać reakcję alergiczną.

DodatkiDobrym pomysłem jest zakup dziecięcego, miłego dywanu lub wykładziny. Maluszkowi będzie cieplej w pupę i będzie miał miękką powierzchnię do zabawy. Kwiatek w kolorowej doniczce, kolorowe poduszki i wesołe firanki sprawią, że pokój nabierze charakteru.

Rady dla alergików: Niestety, urządzając pokój alergika musisz zrezygnować z koców, kap, zasłon oraz dywanów, gdyż są idealnym siedliskiem kurzu. Jeśli maluch ma uczulenie na pleśnie, w jego pokoju nie może być kwiatów.

Bezpieczeństwo najważniejszeUrządzając dziecinny pokoik, musisz zadbać nie tylko o jego walory estetyczne i funkcjonalne ale również o bezpieczeństwo przebywającego w nim malca. Kupując mebelki sprawdź, czy nie mają ostrych kantów. Jeśli tak, zakup dodatkowo miękkie osłonki. Nie zapomnij o plastikowych zaślepkach do gniazdek elektrycznych – uniemożliwią one dostęp małym paluszkom do ich środka. Aby zlikwidować ryzyko otworzenia okna przez malca, zamontuj specjalne blokady, a spod okna odsuń wszelkie krzesła i stoliki.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ