Wybierz swoją kolorystykę
   
Twoje włosy po porodzie zrobiły się rzadsze? W większości przypadków to normalne. Sprawdź dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby włosy szybko odrosły.

Włosy po ciąży mogą gwałtownie ulec osłabieniu ze względu na spadek estrogenów. W okresie ciąży, stan włosów zazwyczaj się poprawia. Za sprawą estrogenów (żeńskich hormonów płciowych) stają się silniejsze, bardziej lśniące i praktycznie w ogóle nie wypadają. Po porodzie, kiedy poziom estrogenów gwałtownie spada, czupryna zaczyna się przerzedzać.

Nie zawsze winne są hormonySpadek poziomu hormonów po porodzie nie zawsze jest jedyną przyczyną wypadania włosów. Jeśli włosy wypadają dłużej niż 12 miesięcy, trzeba poszukać innej przyczyny tego stanu rzeczy. Powodem może być silny stres, zmęczenie fizyczne czy depresja. Jeśli niepokoisz się wypadającymi włosami sprawdź, czy Twoja tarczyca działa prawidłowo. Pamiętaj, że wypadanie włosów może być spowodowane antybiotykoterapią, lekami przeciwzakrzepowymi czy przeciwwrzodowymi. Nie służy im również farbowanie, trwała ondulacja, częste mycie i czesanie.

PrzeciwdziałajJeśli wypadają Ci włosy, być może w Twoim organizmie brakuje podstawowych składników odżywczych. Przeanalizuj swój jadłospis i wzbogać go o produkty zawierające witaminę C (warzywa, owoce), żelazo (mięso, gotowane buraki, płatki owsiane), cynk (ziarna słonecznika, pestki dyni) oraz wielonasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 (orzechy, ryby morskie). Bardzo ważny jest dobór kosmetyków do rodzaju włosów. Podczas mycia, opuszkami palców delikatnie masuj skórę głowy, poprawiając tym samym krążenie w skórze. Na rynku dostępne są również wszelkiego rodzaju odżywki oraz maski wzmacniające do włosów. Dobre rezultaty dają również doustne preparaty zawierające witaminy i minerały wspomagające funkcjonowanie skóry, przez co wpływają na porost włosów. Jednak przyjmowanie tych preparatów należy skonsultować z lekarzem, zwłaszcza gdy karmisz piersią. Zrezygnuj z farbowania oraz trwalej ondulacji. Zabiegi te powodują, że włosy są cienkie, matowe, osłabione i w rezultacie wypadają. Regularnie podcinaj końcówki. Unikaj gorącego powietrza suszarki. Chroń włosy przed słońcem. Czesz je bardzo delikatnie.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ