Wybierz swoją kolorystykę
   
Jeśli Twoja pociecha właśnie zaczyna raczkować czy chodzić, w sposób szczególny musisz dobrać jej garderobę na wiosenny spacer.

O zdrowie dzieci należy także dbać wybierając odpowiednie ubranko na spacer. Jaka czapka? Kurtka czy kombinezon? Co z bucikami? Oto dylematy, przed którymi stoją mamy wyjątkowo ruchliwych maluszków.

CzapeczkaNie ma mowy o wiosennym spacerze z gołą głową. Wiosenna aura może być bardzo zdradliwa. Jeśli główka zbytnio się wychłodzi, przeziębienie murowane. Wiosenna czapeczka powinna być lekka. Zbyt gruba spowoduje przegrzanie. Najlepsza będzie bawełniana, w której skóra główki oddycha. Nie musi mieć wiązań pod brodą, o ile mały rozrabiaka nie próbuje jej ściągać z głowy. Jeśli na dworze jest ostre słoneczko, dobrze jest jeśli czapeczka ma mały daszek, chroniący przed ostrymi promieniami słonecznymi.

KurtkaW cieplejsze kwietniowe dni, kombinezon odpada. Jest po prostu zbyt gruby i może krępować ruchy malca. Najlepsza będzie dość obszerna i nie za długa kurteczka. Dobrze, jeśli uszyta jest z materiału, który oddycha, jednocześnie nie przepuszczając wilgoci do środka. Dobrym pomysłem są cienkie kurtki z podpinanym polarkiem, który w przypadku cieplejszych dni może być odpięty.

ButyDobre buty to podstawa dla małego odkrywcy, który podczas spacerów dużo chodzi i biega. Na wiosenny spacer idealne będą skórzane trzewiki za kostkę. Powinny być one lekkie, mieć elastyczną podeszwę oraz anatomicznie wyprofilowaną wkładkę. Pamiętaj, aby nie kupować bucików na wyrost. Obuwie dla dziecka powinno być 10-15 milimetrów większe niż długość stopy.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ