Wybierz swoją kolorystykę

Kalendarz Twojej ciąży - jesteś w 40 tygodniu ciąży

   
ciąża - 39 tydzień

40 tydzień ciąży


WYBIERZ TYDZIEŃ CIĄŻY
TYDZIEŃ 40

Gratulacje, Dzięki Wam dokonał się prawdziwy cud natury: powstał nowy człowiek. Jeśli już możesz tulić swoje maleństwo, zapewne jesteś najszczęśliwszą kobietą na świecie. Jeśli jeszcze czekasz na ten wspaniały moment, trzymamy kciuki! Gdy nastąpi ta ważna chwila, nie zapomnij podzielić się wrażeniami z innymi mamami na naszym forum .

Dziecko

Dziecko jest przygotowane do spotkania ze światem. Wszystkie narządy i układy są gotowe, aby samodzielnie funkcjonować. Serduszko bije w tempie 110-150 uderzeń na minutę. Po porodzie, gdy płuca rozprężą się, w układzie krążenia nastąpią zasadnicze zmiany - krew wpłynie do tkanki płucnej. W małej wątrobie zmagazynowana jest skrobia, która po porodzie zostanie przetworzona w glukozę. Maluszek ma również zapasowe płyny. Teraz tylko już czeka na pyszne mleko mamy.
Swoją gotowość maluszek sygnalizuje poprzez uruchomienie procesów hormonalnych. Dzięki nim szyjka macicy rozluźnia się, a od tego momentu już niedługa droga do ciepłych ramion mamy.
Mały człowiek osiągnął już swoje ostateczne w życiu płodowym rozmiary. Obecnie waży ok. 3,5 kg i ma ok. 52 cm wzrostu.

Ty

Z pewnością masz już dość czekania i marzysz, aby zobaczyć swojego szkraba. Czy to kolejne skurcze przepowiadające, czy.... może już się zaczyna poród? Jeśli są one coraz silniejsze i bardziej regularne, być może nadeszła wyczekiwana chwila. W przypadku gdy skurcze powtarzają się co 5-10 minut, ruszaj do szpitala. Podczas porodu poddawaj się temu, co dyktuje Ci ciało. Zobaczysz, jak wiele masz w sobie sił. Życzymy, by narodziny maleństwa były najpiękniejszym i najbardziej wzruszającym momentem w Twoim życiu.

Zobacz - objawy porodu.

To ważne!

Dzisiaj lub za parę dni urodzisz dziecko. Narodziny nowego członka rodziny sprawią, że Wasze życie prawdopodobnie stanie do góry nogami. Z pewnością rządzić nim będą emocje: szczęście, duma ale i strach. Wspierajcie się wzajemnie i pomagajcie sobie. Już niedługo w pełni poczujecie smak rodzicielstwa. Powodzenia!
Tagi: ciąża, oznaki porodu, połóg, poród, skurcze porodowe
Najnowsze filmy
Zobacz, jak wygląda Maluszek przed narodzinami! Dzięki uprzejmości Influmed możesz przyjrzeć się z bliska, tydzień po tygodniu, jak rozwija się Maleństwo.

25 tydzień ciąży

27 tydzień ciąży

7 tydzień ciąży

31 tydzień ciąży
konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ