Wybierz swoją kolorystykę
   
Śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem w diecie Twojego maluszka. Powinno mu ono dostarczać jedną czwartą dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze. Postaraj się tak skomponować menu poranne, aby Twój maluch miał sporo energii na czekający go, pełen wrażeń dzień.

Jadłospis dziecka powinien być urozmaicony, a potrawy powinny wyglądać zachecająco dla dziecka. Aby Twoja pociecha rosła zdrowo i miała dużo sił na poznawanie otaczającego ją świata, śniadanie które zje powinno być nie tylko smaczne ale i wartościowe. Oto kilka zasad komponowania zdrowego, porannego jadłospisu:

-Nie przekarmiaj maluszka. Śniadanie które zje powinno być nieduże, ale za to sycące. Dlatego dobrym pomysłem jest podanie maluszkowi produktów zawierających węglowodany (kasze, pieczywo, miód) oraz białko (mleko, sery, jaja).

-Postaraj się, aby jak najczęściej podawać potrawy na ciepło. W tym wypadku świetnie sprawdzą się kasze na mleku lub potrawy z jaj (jajecznica, omlety). Takie śniadanie będzie wymagało od małego organizmu niezbyt dużej ilości energii przeznaczonej na trawienie. Skutek? Więcej sił maluch będzie miał na aktywne poznawanie świata.

-Mleko to podstawa menu kilkulatka, gdyż zawiera sporą ilość łatwo przyswajalnego wapnia. Dlatego postaraj się, aby każdego dnia maluszek spożył mleko lub jego przetwory: żółty ser, kefir, jogurt.

-Wzbogać menu poranne o warzywa i owoce. Jeśli maluszek je kanapkę, połóż mu na szynkę bądź ser plasterek ogórka, rzodkiewkę czy pomidora. Na talerzyku połóż jabłko lub kawałek banana – być może Twoja pociecha po zakończonym „daniu głównym” zdecyduje się na zdrową i pyszną przekąskę w postaci owoców. Jeśli maluch lub jeść kaszkę, postaraj się o pyszną „wkładkę” w postaci np. przetartych jabłek.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ