Wybierz swoją kolorystykę
   
Problem może wydawać się być banalny. W końcu dziecko, aby prawidłowo się rozwijało, nie musi chodzić do fryzjera. Ale może warto spróbować zachęcić maluszka do wizyty w salonie fryzjerskim? Modna fryzurka na pewno doda mu uroku.

Trzylatek powinien być przygotowany przed wizytą u fryzjera, żeby maluszek się nie zniechęcił. Dla maluszka wizyta u fryzjera może być tak samo stresująca jak wizyta w gabinecie stomatologicznym czy lekarskim. Jeśli planujesz spotkanie dziecka ze specjalistą od fryzur, postaraj się szkraba na to spotkanie przygotować.

Nie trzeba się bać!Aby zmniejszyć maluchowi stres związany z pobytem w salonie fryzjerskim, opowiedz mu, na czym taka wizyta będzie polegać. Wytłumacz, że włoski (podobnie jak paznokcie) odrosną. Obetnij swój kosmyk włosów i pokaz go malcowi – niech szkrab się przekona, że obcinanie włosków kompletnie nie boli! W domu pobawcie się we fryzjera. Do tego celu w sklepie z zabawkami dziecięcymi można zakupić zestaw „mały fryzjer”. Lalki mogą być klientkami salonu fryzjerskiego a Twój szkrab niech wystąpi w roli mistrza nożyczek. Oczywiście nie możesz mu dać „zwykłych” nożyc. Najlepsze będą plastikowe, z zaokrąglonymi końcówkami. Przed zabawą koniecznie wytłumacz maluszkowi, że lalce włoski po obcięciu nie odrosną.

U fryzjeraNa wizytę u fryzjera wybierz dzień, w którym maluch jest wyspany i w dobrym humorze. Dzień wcześniej umyjcie włoski w domu – robienie tego w salonie fryzjerskim nie jest dobrym pomysłem. Pierwsza wizyta nie powinna trwać bowiem długo, gdyż maluch może się znudzić i zniechęcić. Najlepiej, aby miejsce gdzie będzie strzyżone Twoje dziecko było przyjazne dzieciom. Fryzjer powinien być cierpliwy i pogodny. Niezłym pomysłem w salonach dla dzieci jest telewizor, gdzie lecą bajki.
Po przybyciu na miejsce, pozwól dziecku zaznajomić się z nowym miejscem i sprzętami, którymi będzie operował fryzjer: grzebień, suszarka, pelerynka. Jeśli maluch bardzo się boi i nie chce usiąść na fotelu, weź go na kolana. Jeśli to nie pomaga, nie zmuszaj go na silę, to tylko zniechęci go do kolejnych wizyt. Każdy sukces chwal i nagradzaj. Lody czy słodkie ciacho po wyjściu od fryzjera na pewno ucieszą malucha i będą dla niego wspaniałą nagrodą.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ