Wybierz swoją kolorystykę
   
Robisz listę rzeczy, które obowiązkowo muszą znaleźć się w szpitalnej torbie. Nie zapomnij o dokumentach. Po przyjeździe na porodówkę na pewno zostaniesz o nie poproszona.

Aby uniknąć zamieszania i gorączkowego kompletowania dokumentów w momencie gdy poczujesz pierwsze skurcze, przygotuj i skompletuj je wcześniej. Najlepiej włóż je w osobną, tekturową lub plastikową teczkę albo w foliową koszulkę.

Gdy występują oznaki porodu kobieta powinna mieć przygotowane niezbędne dokumenty. W Twojej torbie szpitalnej muszą się znaleźć:

-Dokument tożsamości, najlepiej dowód osobisty lub paszport
-Karta przebiegu ciąży
-Dokument zaświadczający o tym, iż jesteś ubezpieczona (wystarczy druk RUMUA, który pracodawca zobowiązany jest dostarczyć Ci co miesiąc). Pamiętaj, że nawet jeśli nie jesteś ubezpieczona, szpital nie ma prawa odmówić Ci pomocy – każda kobieta w ciąży lub rodząca, ma prawo do bezpłatnej opieki medycznej. Dokument potwierdzający Twoje ubezpieczenie potrzebne Ci będzie do otrzymania zwolnienia lekarskiego
-Dane Twojego pracodawcy, potrzebne do wypisania przez lekarza zwolnienia lekarskiego. Dane (nazwa zakładu pracy, adres, NIP) wypisz sobie wcześniej na kartce lub spakuj wizytówkę firmową
-Wyniki badań: grupa krwi i Rh, cytologia, posiew z kanału szyjki macicy, GCT, USG, WR, HbsAg
-Wyniki badań i konsultacji specjalistycznych (jeśli takie posiadasz)

Jeśli planujesz poród drogą cesarskiego cięcia, powinnaś również zabrać:

-Skierowanie na operację wraz z opisem uzasadniającym skierowanie na poród przez cesarskie cięcie
-Aktualne badania: morfologia krwi, badania moczu, układ krzepnięcia oraz elektrolity.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ