Wybierz swoją kolorystykę
   
Babskie infekcje, które często atakują dorosłe kobiety, mogą również dotyczyć Twojej małej córeczki. Dlatego tak ważne są zabiegi, ograniczające ryzyko rozwoju zakażenia. A gdy już ono wystąpi dobrze wiedzieć, jak postępować.

Upławy u dziewczynek to jeden z objawów infekcji okolic intymnych. Przyczyny

Istnieje wiele czynników, powodujących infekcje dróg rodnych małych dziewczynek. Jedną z nich mogą być kąpiele w zanieczyszczonej wodzie. Poza tym, czynnikami sprzyjającymi rozwój zakażenia są zaniedbania higienicznie, zażywanie antybiotyków oraz typowa dla kobiety budowa narządów płciowych. Źródłem zakażenia może również zapalenie dróg moczowych – popuszczany mimowolnie mocz zalega w zakamarkach narządów rodnych a to wspaniała okazja do rozwoju bakterii, powodujących infekcję narządów rodnych. Infekcje okolic intymnych mogą być również spowodowane zakażeniami pasożytów, najczęściej owsików.

Objawy i leczenieZazwyczaj nie jest trudno zauważyć, iż dziewczynka ma problemy z drogami rodnymi. Córeczka przede wszystkim skarży się na silny świąd okolic intymnych, które są mocno zaczerwienione i podrażnione. Na majteczkach mogą pojawić się upławy. Pamiętaj, że okolice intymne małych dziewczynek powinny być suche. Jeśli na bieliźnie znalazłaś ślady zaschniętej wydzieliny, to znak, że w narządach rodnych dziewczynki rozwija się infekcja.
Jeśłi masz podejrzenia, iż córeczka złapała infekcję, pora na wizytę u pediatry. Ten może skierować dziewczynkę na badania do ginekologa. Ważne, aby był to przyjazny dzieciom, delikatny specjalista, który w sposób najmniej stresujący dziecko, będzie je mógł przebadać. Przed wizytą u lekarza, porozmawiaj z córeczką, na czym wizyta będzie polegała a podczas pobytu u lekarza, cały czas bądź przy dziecku. Dla małej dziewczynki badanie ginekologiczne może być dość stresującym wydarzeniem. Po zbadaniu córeczki, lekarz zleci odpowiednią kurację.

ZapobiegajJeśli Twoja córeczka chodzi na basen, szczególnie uważnie ją obserwuj – chlorowana woda nie chroni całkowicie przed zakażeniami. Unikaj również wspólnych kąpieli dziewczynki z pozostałymi domownikami. Przyjmij zasadę iż każdy członek rodziny kąpie się w swojej wodzie i wyciera się tylko swoim ręcznikiem. W sposób szczególny dbaj o czystość w łazience – toaletę i wannę dokładnie myj delikatnymi, nie podrażniającymi skórę środkami.
Naucz przedszkolaka prawidłowej higieny okolic intymnych – wytłumacz, iż pupę należy zawsze podcierać od przodu do tyłu, w przeciwnym razie zanieczyszczenia z okolic odbytu łatwo można przenieś w okolice narządów rodnych, a wtedy o zakażenie nie trudno.
Każdą, nawet najmniejszą infekcję dróg moczowych trzeba bezwzględnie leczyć. Jeśli córeczka z jakichkolwiek powodów zażywa antybiotyki, może być narażona na rozwój drożdżaków w drogach rodnych. Dlatego po kuracji podawaj córeczce do picia dużo jogurtów.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ