Wybierz swoją kolorystykę
   
Każda mama pragnie, by jej maluszek był czysty i zadbany. Twarzyczka noworodka nie wymaga specjalnych zabiegów kosmetycznych. Warto tylko poznać kilka zasad jej codziennej pielęgnacji.

Pielęgnacja buzi noworodka jest bardzo prosta i nie wymaga specjalistycznych zabiegów. Wieczorna toaletę maluszka warto zacząć o mycia kolejnych elementów twarzyczki. Jej pielęgnacja jest łatwiejsza niż myślisz!

OczkaDo codziennej pielęgnacji oczek potrzebujesz dwóch czystych (do każdego oka osobny) wacików. Mocząc wacik w ciepłej, przegotowanej wodzie (ewentualnie soli fizjologicznej) przecieramy oczka w kierunku od uszu do noska, czyli od zewnętrznych kącików do wewnętrznych. Dobrze, jeśli waciki nie będą ociekały woda. Najlepiej troszkę je odciśnij, aby woda nie spływała w kierunku uszu.

NosekWnętrze nosa oczyszcza się samoistnie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli wydostaje się niego wydzielina, która zasycha przy ujściu nosówek, przetrzyj zwilżonym wacikiem zewnętrzną część noska. Nie wkładaj do niego żadnych patyczków, wacików czy chusteczek higienicznych zwiniętych w rulonik.

UszkaJeśli chodzi o pielęgnacje maleńkich uszek, to nie wymaga ona żadnych specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych ani specjalistycznych akcesoriów. Wystarczy woda i wacik (ewentualnie rożek ręcznika). Pamiętaj aby czyścić tylko małżowinę uszną nie zagłębiając się do wnętrza ucha. Nie wkładaj do uszek żadnych patyczków higienicznych! Stosując je możesz uszkodzić aparat słuchowy maluszka. Woskowina, która gromadzi się w uszach jest wytworzona po to by je chronić. Warto natomiast pamiętać o dokładnym umyciu skóry za uszkami. W jej zagłębieniach często zasycha pokarm, który ścieka z ust maluszka.

TwarzyczkaNa koniec należy zamoczyć delikatny wacik w ciepłej przegotowanej wodzie i przetrzeć delikatnie buzię maluszka. Potem można ją osuszyć miękkim ręcznikiem nie pocierając nim małej buzi tylko przyciskając delikatnie do twarzyczki.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ