Wybierz swoją kolorystykę
   
Ciąża pozostawia czasem po sobie nieprzyjemną pamiątkę w postaci przebarwień na skórze. Można z nimi skutecznie walczyć. Trzeba tylko skorzystać z odpowiednich kosmetyków i wykazać się odrobiną cierpliwości.

Skóra po ciąży może posiadać przebarwienia, które są efektem zaburzeń hormonalnych. Przebarwienia to zmora ponad połowy świeżo upieczonych mam. Przyczyną ich są zaburzenia hormonalne – zwiększona ilość estrogenów pobudza do nadmiernej pracy melanocyty, odpowiedzialne za produkcję melaniny. W takiej sytuacji nawet niewielka ilość promieni słonecznych powoduje pojawienie się mało estetycznych plam. Przebarwienia mogą pojawić się na twarzy, szyi, dekolcie i rękach. Część przebarwień, które pojawiają się jeszcze w czasie ciąży, po narodzinach maleństwa znika. Z niektórymi jednak trzeba walczyć. Jak? Przeczytaj.

Kuracja domowaNajlepszy okres na usuwanie przebarwień to okres jesienny. Wtedy słońce nie świeci tak mocno a więc istnieje małe ryzyko powstawania nowych plam. Przed rozpoczęciem kuracji warto odwiedzić dermatologa, który ustali jak wielkie i głębokie są przebarwienia. Jeśli okaże się, że przebarwienia są płytkie, wystarczy iż zakupisz w aptece odpowiedni krem wybielający. Kuracja kosmetykiem trwa kilka miesięcy, dlatego musisz wykazać się cierpliwością - na efekty trzeba poczekać. Ważne, aby krem nakładać zgodnie z instrukcją - niektóre kosmetyki stosuje się bowiem tylko na noc, inne 2 razy dziennie. Oprócz kremu, lekarz może zaleci Ci specjalne peelingi wybielające. Obok kosmetyków wybielających, na codzień musisz używać podkładu z wysokim filtrem. Raz na jakiś czas możesz zafundować skórze masaż sokiem z wyciśniętej cytryny.

W gabinecie kosmetycznymJeśli lekarz dermatolog oceni iż przebarwienia są rozległe i głębokie - kremy i peelingi dostępne w aptece nie wystarczą. W tym wypadku pora odwiedzić kosmetyczkę i zafundować sobie całą serię zabiegów wybielających. Sposób usuwania przebarwień najlepiej skonsultować wcześniej z lekarzem, który oceni stan i rodzaj skóry. Gabinety kosmetyczne oferują szereg zabiegów powodujących rozjaśnianie skóry, takich jak: peelingi chemiczne, mikrodermabrazja czy peelingi ultradźwiękowe.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ