Wybierz swoją kolorystykę
   
Wreszcie doczekałaś się pierwszych kroków Twojego maluszka. Niepokoisz się, ze pierwsze kroki Twój maluch stawia na paluszkach? Przeczytaj, czy rzeczywiście jest się czym martwić.

Etapem w rozwoju dziecka jest chodzenie na paluszkach. Jak baletnica

Bardzo często bywa, iż malutkie dzieci zaczynają chodzić, nie dotykając całą powierzchnią stópek podłoża. Niektórym szkrabom jest tak po prostu wygodnie i w początkowym okresie czasu nie należy się tym zbytnio przejmować a tym bardziej karcić dziecko. Jeśli będziesz maluchowi ciągle zwracać na to uwagę, maluszek może w ogóle zniechęcić się do chodzenia i może powrócić do raczkowania. Chodzenie na paluszkach zwykle nie trwa długo. Około 18 miesiąca życia dziecko w pełni opanowuje prawidłowe układanie stóp podczas chodzenia. Jeśli po kilku miesiącach samodzielnego chodzenia szkrab nie chce zrezygnować z poruszania się na paluszkach, porozmawiaj z lekarzem. Prawdopodobnie pediatra skieruje dziecko na badania do ortopedy oraz neurologa dziecięcego. Chodzenie w tej pozycji może być bowiem spowodowane przykurczem ścięgien Achillesa a taka sytuacja wymaga odpowiedniej rehabilitacji. Im wcześniej się ona rozpocznie , tym szybciej i łatwiej unormuje się sposób chodzenia dziecka. Zaniedbanie tej sprawy niestety może prowadzić do wad kręgosłupa i zniekształcenia stóp.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ