Wybierz swoją kolorystykę
   
Okres ciąży i karmienia niestety nie sprzyja Twoim piersiom. Dlatego, w tym czasie musisz zadbać o dobrze dobrany biustonosz, który będzie dla nich wsparciem.

Skóra piersi po ciąży również wymaga odpowiedniej pielęgnacji i dobrze dobranego biustonosza. Z przerażeniem czytasz na forach dyskusyjnych o doświadczeniach innych mam, których biust po ciąży i okresie karmienia utracił dawną świetność. Ten problem może Ciebie ominąć. Musisz jednak nie tylko zainwestować w kosmetyki, zabiegi i ćwiczenia. Przede wszystkim musisz sobie sprawić dobry stanik.

Jaki najlepszy?Na pewno nie ten, kupiony na bazarze czy na wyprzedaży w supermarkecie. Dobry biustonosz trochę kosztuje, ale warto go kupić. Dokonując wyboru, zwróć uwagę, aby stanik był wykonany z dobrego materiału. Najlepsze i najwygodniejsze są te z mikrofibry – świetnie odprowadzają wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu skóra pozostaje sucha. Najważniejszy jest dobrze dobrany rozmiar. Biustonosz, aby spełniał swoją rolę nie może być ani za mały ani za duży. W okresie ciąży i karmienia, biust rośnie. Nie warto więc „wciskać” piersi w stary stanik. Idź do sklepu i spraw sobie nowy. W prawidłowo dobranym biustonoszu, jego obwód z tyłu jest na tym samym poziomie co z przodu. Jeśli „ucieka” do góry, znaczy, że jest za szeroki w obwodzie. Pamiętaj, iż fiszbiny (konieczne do podtrzymywania piersi) powinny obejmować całe piersi i rozdzielać je – piersi nie powinny się stykać ze sobą. Miseczki powinny być na tyle duże, aby nie uciskały biustu. Jeśli nad krawędzią miseczki tworzą się wybrzuszenia lub pod pachą pojawiają się fałdki, oznacza to, że biustonosz jest za mały. Jeśli masz duży biust, wybierz model z szerokimi ramiączkami, gdyż zbyt wąskie mogą się wrzynać w skórę. Unikaj tzw. staników „rosnących” – z czasem nie dadzą piersiom odpowiedniego wsparcia, gdyż rozciągną się pod biustem.

Dla karmiących mamJeśli karmisz piersią, na pierwsze 4 tygodnie po porodzie, warto zaopatrzyć się w stanik bez fiszbin. Po tym okresie kup biustonosz, z fiszbinami i z odpinanymi miseczkami – dzięki niemu piersi będą prawidłowo podtrzymane a karmienie maluszka stanie się wygodne. Pamiętaj, iż w okresie karmienia, miseczki stanika powinny być o rozmiar lub 2 większe, niż w 9 miesiącu ciąży. W obecnych czasach dostępne są różne kolory staników. Nie musisz wybierać białego. Możesz kupić czarny, cielisty lub w fantazyjne wzory.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ