Wybierz swoją kolorystykę
   
To odwieczny problem przyszłych mam. Prawda jest taka, że zarówno prysznic jak i wanna są dozwolone, choć należy trzymać się określonych zasad.

Nie ma wątpliwości, że woda działa relaksująco i odprężająco. Nie ma więc potrzeby aby rezygnować z codziennych korzyści, jakie niesie ze sobą kąpiel w wannie czy pod prysznicem.

Prawidłowa higiena w ciąży, w tym kąpiel sprzyja także relaksowi i odprężeniu organizmu. Prysznic

Polecany jest dla kobiet, którym duży brzuch utrudnia wchodzenie czy wychodzenie z wanny. Poza tym niektóre panie nie lubią po prostu codziennych długich kąpieli w wodzie, która wysusza ich skórę. Prysznic wskazany jest zwłaszcza latem, kiedy przyszła mama odczuwa częściej niż zwykle potrzebę szybkiego odświeżenia się. Prysznic ma jeszcze jedną zaletę: stosowanie na skórę na przemian ciepłego i chłodnego strumienia wody ujędrnia ją, poprawiając krążenie. Z dobrodziejstw prysznica powinny również korzystać kobiety, które cierpią na nawracające infekcje dróg rodnych. Dłuższy pobyt w wannie powoduje, że z pochwy wypłukiwane są dobre bakterie, a to sprzyja rozwojowi bakterii chorobotwórczych oraz grzybów. Prysznic jest wskazany również dla kobiet, które mają problemy z utrzymaniem ciąży.

WannaSą kobiety, dla których największym relaksem po ciężkim dniu jest kąpiel w wannie. W zasadzie nie ma powodu, aby odmawiać sobie tej przyjemności. Jeśli lubisz pławić się w wannie, musisz pamiętać, aby woda nie była zbyt gorąca. Zbyt wysoka temperatura może bowiem wywołać skurcze, krwawienie a nawet przedwczesny poród. Kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 15 minut. Do wody raczej nie dodawaj olejków eterycznych. Część specjalistów uważa, że kobiety w ciąży nie powinny ich stosować gdyż działają na ośrodkowy układ nerwowy i mogą nadmiernie pobudzać organizm. Do mycia używaj delikatnych żeli o naturalnym pH. Musisz również bardzo uważać kiedy wchodzisz lub wychodzisz z wanny. Najlepiej zaopatrz się w matę antypoślizgową a przy rozpoczynaniu i zakończeniu kąpieli najlepiej aby ktoś był przy Tobie. W łazience nie trudno o wypadek – łatwo się pośliznąć i stracić równowagę.

Po kąpieliNiezależnie od tego czy kąpałaś się w wannie czy po prysznicem, po osuszeniu ciała ręcznikiem wklep w skórę balsam nawilżający. Ważne, aby zrobić to od razu, gdyż zaraz po kąpieli pory skóry są rozszerzone i chłoną najlepiej kosmetyk. Możesz również użyć specjalnego kremu dla kobiet w ciąży aby przeciwdziałać rozstępom.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ