Wybierz swoją kolorystykę
   
Czujesz się nieszczęśliwa i zmęczona codziennymi obowiązkami przy małym dziecku? Nie musi tak być. Wszystko w Twoich rękach…

Panujący powszechnie wizerunek kury domowej to obraz kobiety w szlafroku, z papilotami na głowie, tonącej w stertach pieluch i zupek. Pora to zmienić. Kobieta wychowująca dziecko też może być radosna i zadbana. Po prostu szczęśliwa.

Urlop macierzyński to czas, w którym mama koncentruje się na dziecku, a praca schodzi na dalszy plan. Obalaj mity

To nieprawda, iż wychowywanie dziecka jest pracą mniej ważną niż ta, którą aktualnie wykonują Twoje koleżanki. Wręcz przeciwnie. Jest to praca ważna i dużo cięższa. Nie daj sobie więc wmówić iż to, czym aktualnie się zajmujesz, jest mało istotne. Bycie z dzieckiem, jego pielęgnacja i wychowanie to najlepsza inwestycja w Wasze wspólne relacje. Wspólnie spędzony z maluchem czas, z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Pokaż wszystkim, iż bycie z dzieckiem, daje Ci dużo radości i zadowolenia.

Zrób coś dla siebieCodzienna opieka nad maluchem jest męcząca i nużąca. Dlatego postaraj się wykorzystać każdą wolą chwilę, aby zrobić coś tylko dla siebie. Gdy szkrab pójdzie spać, zrób sobie ciepłą kąpiel, poczytaj dobrą książkę. Dbaj o siebie. Nic tak nie poprawi Ci humoru jak nowy krem czy tusz do rzęs. Zapisz się na komputerowy kurs angielskiego, podszlifuj obsługę komputera. Wykorzystuj tatę malucha - w końcu on też jest rodzicem! Jeśli chce mieć bliski kontakt z dzieckiem, musi poświęcać mu czas. Gdy wróci z pracy, powierz malca jego opiece, a Ty w tym czasie wyskocz na zakupy lub umów się z przyjaciółką w kawiarni.

Bądź asertywnaTo, że siedzisz w domu nie oznacza, iż wszystkie obowiązki spoczywają na Twojej osobie. Nic się nie stanie, jeśli partner sam sobie wyprasuje koszulę czy wyrzuci śmieci. Naucz starsze dziecko samodzielności oraz dbania o porządek w swoim pokoju. Jesteś jego mamą, nie służącą.

Myśl pozytywnieJeśli mimo tych wszystkich zabiegów spotykają Cie chwile smutku, byle drobiazg wyprowadza Cię z równowagi, pamiętaj, że to normalne. Chwile kryzysu mogą się pojawiać. Najważniejsze, aby w takich chwilach próbować myśleć pozytywnie. Poszukaj plusów „siedzenia” w domu. Pomyśl, jak szczęśliwe jest Twoje dziecko gdy czuje, iż jesteś blisko. Jeśli to Cię nie pociesza, pomyśl iż to na prawdę kiedyś się skończy. Twój maluch z biegiem czasu będzie coraz większy, a w związku z tym coraz mniej absorbujący. Dla Ciebie oznacza to więcej przysłowiowej „wolności”.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ