Wybierz swoją kolorystykę
   
Urodziny Twojego malucha to dzień, w którym szkrab powinien czuć się wyjątkowo. Zabawa z rówieśnikami na urodzinowym przyjęciu sprawi, iż dzień ten będzie specjalny i niezapomniany, a mały jubilat poczuje się najważniejszy na świecie.

Przedszkolak będzie czuł się wyjątkowo jeśli zorganizujemy dla niego kinderparty. Najwspanialszym prezentem urodzinowym, jaki możesz ofiarować swojemu przedszkolakowi, jest zorganizowanie mu przyjęcia. Zaangażuj malucha w przygotowania i organizację balu.

PlanowaniePlanowanie przyjęcia należy rozpocząć z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Po pierwsze trzeba zdecydować gdzie przyjęcie się odbędzie. Może to być mieszkanie, ogród albo centrum zabaw dziecięcych. Po drugie, razem z malcem, zróbcie listę gości. Niech maluch sam zadecyduje, których znajomych chce na przyjecie zaprosić. Z góry możesz założyć, że gości ma być nie więcej niż np. 7 osób. To ważne, aby dać maluszkowi takie wytyczne – w przeciwnym razie może mu wpaść do głowy zaprosić całe przedszkole. Zaproszenia możecie wykonać samodzielnie lub kupić gotowe.
Dzieciom trzeba zorganizować czas. Wspólnie omówcie jak przyjecie będzie wyglądać, jakie zabawy i konkursy zostaną przeprowadzone. Porozmawiajcie o urodzinowym menu: oprócz obowiązkowego tortu ze świeczkami możecie przygotować kolorowe przekąski: galaretkę, sałatkę owocową, ciasteczka, małe kanapeczki, napoje. Kolejną istotną kwestia jest dekoracja wnętrza. Na urodzinowym przyjęciu nie powinno braknąć kolorowych czapeczek, balonów czy konfetti.

Wszystkiego najlepszego!Goście już są. Każdy przyniósł małemu jubilatowi prezent. Przypomnij maluszkowi, aby za prezenty podziękował i koniecznie każdy rozpakował. Początkowo mali goście muszą zaznajomić się z nowym otoczeniem. Gdy już troszkę się oswoją, pora na zabawę. Na początek można zorganizować kilka integracyjnych konkursów, najlepiej takich, gdzie wszyscy będą się czuli zwycięzcami (możesz przygotować drobne upominki: lizaki, balony, czekoladki dla uczestników konkursów). Maluchy bardzo chętnie bawią się w zabawy ruchowe oraz skojarzeniowe. Po zakończonej zabawie nie zapomnij pochwalić każdego gościa. Jubilatowi przypomnij, aby podziękował gościom za wizytę.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ