Wybierz swoją kolorystykę
   
No właśnie. Mężczyzna nie powinien płakać, okazywać słabości, prosić o pomoc – taką rolę społeczną wyznaczyły mu kanony współczesnej kultury. A Ty czasami czujesz, że sobie nie radzisz. Głowa do góry – jak każdy człowiek, masz prawo mieć gorsze dni.

Bycie tatą to często trudne chwile, jednak wspólnie z partnerką uda się je przetrwać. Początki bywają trudne

Nieprzespane noce, kolki, pieluchy, kupki… to problem nie Tylko Twojej partnerki, ale również Twój. Co z tego, że chodzisz do pracy? Po ośmiu godzinach wracasz zmęczony do domu, a tam Czekaja Cię kolejne obowiązki. Weekend? O wypoczynku nie ma mowy: cały dzień czas kreci się wokół dziecka. A wieczorem, kiedy uda się je uśpić, żona zasypia pięć minut później. Nawet nie przypuszczałeś, że bycie ojcem jest takie trudne…

Masz prawo do słabościNa początek przyznaj się sam przed sobą: że nie dajesz rady, że jest Ci ciężko, że boisz się, co przyniesie przyszłość. Te uczucia są jak najbardziej normalne. Jak każdy człowiek możesz zwyczajnie nie radzić sobie rzeczywistością. I nie wmawiaj sobie, że prawdziwy mężczyzna zawsze jest silny. Prawdziwy mężczyzna może mieć chwile słabości, a o jego sile świadczy umiejętność pokonania ich. Pamiętaj, że tylko Ci, którzy nie przejmują się swoimi bliskimi, nie doświadczają trudności i kłopotów związanych z rodzicielstwem.

Od czego zacząć?Przede wszystkim od zdjęcia maski twardziela. Udawanie, że wszystko jest w porządku to najgorsze rozwiązanie. To prawda, że powinieneś być dla partnerki wsparciem, ale przecież ta zasada obowiązuje w dwie strony – młoda mama powinna Cię równie mocno wspierać jak Ty ją. Ona kocha Cię tak samo jak Ty ją, nie musisz więc udawać przed nią supermana. Powiedz jej o swoich lękach i obawach. Warto również porozmawiać o swoich emocjach z kimś innym. Może masz kumpla, który przechodził to samo? A może pociągnij za język swojego ojca? - niech opowie Ci o czasach, kiedy Ty byłeś mały. W ten sposób przekonasz się, że obawy dotyczące ojcostwa nie spotkały tylko Ciebie. Na pocieszenie pomyśl, że ten burzliwy okres, kiedy wszystko Cię przeraża, nie trwa wiecznie. Już niedługo za wszystkie nieprzespane noce i trudne chwile otrzymasz najwspanialszą nagrodę: pierwszy uśmiech Twojego dziecka.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ