Wybierz swoją kolorystykę
   
Może się to wydawać dziwne, ale to co jecie – Ty i Twój partner - ma niebagatelny wpływ na Waszą płodność. Pragniecie zostać rodzicami? Przeanalizujcie swój codzienny jadłospis.

To, co jecie może mieć istotne znaczenie w realizacji Waszych marzeń o dziecku. Pokarmy mogą bowiem stymulować poziom hormonów, których odpowiedni poziom w organizmie daje szanse na poczęcie maluszka.

Dieta partnerów ma również duży wpływ na płodność. Kobieta

Jeśli pragniesz zostać mamą, powinnaś przede wszystkim maksymalnie ograniczyć spożywanie fast foodów i tłuszczów typu trans. W Twoim codziennym jadłospisie nie powinno natomiast zabraknąć warzyw i owoców. Są one niezwykle wartościowe ze względu na zawarty w nich kwas foliowy. Szczególnie cenne są pod tym względem warzywa zielone, czyli np. brukselka, sałata czy szpinak. Ważne by pamiętać o tym, iż dieta nie zapewni takiej ilości kwasu foliowego jakiej teraz potrzebuje Twój organizm. Dlatego odpowiedni suplement przepisze Ci lekarz. Warzywa i owoce są również cennym źródłem żelaza. Badania amerykańskich naukowców pokazują, że kobiety, które dziennie dostarczają swojemu organizmowi minimum 40 mg żelaza pochodzenia roślinnego, mają zdecydowanie mniejsze problemy z zajściem w ciążę niż kobiety, które miały dietę ubogą w ten pierwiastek. Jeśli więc planujesz zostać mamą, spożywaj sałatę, brokuły, suszone morele i pestki dyni.
Jeśli chcesz zajść w ciążę, powinnaś zrezygnować z niezdrowych tłuszczy na rzecz korzystnych dla naszego zdrowia. Całkowicie zrezygnuj z tłuszczy typu trans, gdyż mogą zaburzać Twoją płodność. Wchodzą bowiem w reakcje biochemiczne, zaburzając ich prawidłowy przebieg. A to powoduje zaburzenia w syntezie hormonów. Tłuszczy trans najwięcej jest w „twardych” margarynach (służących do wypieków) oraz w fast foodach. Najzdrowszy jest bezerukowy olej rzepakowy. Można go użyć do sałatek, smażenia i pieczenia. Zawiera spore ilości tłuszczów jednonienasyconych, podnoszących poziom „dobrego” cholesterolu (HDL) we krwi. Godna polecenia jest również oliwa z oliwek. Najlepsza jest oliwa Extra Vergin czyli z pierwszego tłoczenia na zimno.
Może nawet nie jesteś tego świadoma, ale bardzo istotny wpływ na płodność kobiety ma ilość spożywanego przez nią tłustego nabiału. Z amerykańskich badań wynika, ze zjedzenie dziennie przynajmniej jednej porcji tłustego nabiału (np. mleka lub jogurtu), zmniejsza ryzyko problemów z owulacją o 22%.

MężczyznaTo co je Twój partner, może w istotnym stopniu wpływać na parametry jego nasienia. Przyszły tata powinien jeść dużo owoców, warzyw oraz unikać niezdrowych tłuszczy. Warto, aby w jego jadłospisie znalazły się produkty bogate w witaminę E. Jej niedobór może spowodować zwyrodnienie plemników. Dlatego Twój partner powinien spożywać margaryny wzbogacone o tę witaminę, żółtka jaj, warzywa liściaste oraz orzechy laskowe.
Na prawidłowe funkcjonowanie narządów płciowych mężczyzny istotny wpływ ma odpowiedni poziom cynku w jego organizmie. Niedobór cynku może zmniejszać objętość nasienia u mężczyzn. Dobrym źródłem tego mikroelementu są jaja, mięso, mleko oraz produkty zbożowe z pełnego przemiału.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ