Wybierz swoją kolorystykę
   
W okresie ciąży stan skóry zazwyczaj się poprawia. „Zazwyczaj” nie oznacza „zawsze”. Czasami zdarza się, iż na twarzy przyszłej mamy pojawiają się krostki. Jeśli masz ten problem – zamiast załamywać ręce, działaj!

Występujący trądzik w ciąży może odebrać radość każdej kobiecie, jednak można skutecznie z nim walczyć. Wstajesz rano, spoglądasz do lustra i masz ochotę wrócić do łóżka i do końca dnia z niego nie wychodzić. Nie ma co ukrywać, że nagle pojawiające się wypryski na twarzy, odbierają radość bycia w ciąży niejednej kobiecie.

I znów te hormony?Wśród lekarzy nie ma jednoznacznych opinii na temat przyczyn trądziku u przyszłych mam. Najbardziej powszechna teoria całą odpowiedzialnością za taki stan rzeczy obarcza gospodarkę hormonalną kobiety, która poprzez totalne zachwianie, jest sprawcą wielu dolegliwości w okresie ciąży. Mało estetyczne wypryski prawdopodobnie są efektem nadmiaru progesteronu, powodującego anomalie w pracy gruczołów łojowych. Niektórzy lekarze winą obarczają podwyższony poziom prolaktyny, na którą organizm zareagował wypryskami. Jeśli przyczyną jest prolaktyna, trądzik może się utrzymać do momentu odstawienia maluszka od piersi. Jeśli winny jest progesteron – krostki znikną tuż po porodzie.

DziałajJeśli zauważyłaś zmiany na skórze, udaj się do dermatologa. Nie każdy bowiem wyprysk oznacza trądzik. Po obejrzeniu cery lekarz stwierdzi, czy rzeczywiście jest się czy martwić. Jeśli tak, stosuj się do zaleceń specjalisty. Leczenie trądziku w ciąży jest trudne, ale możliwe. Problem w tym, że wykluczone są leki doustne oraz leki stosowane miejscowo. Ważne, abyś wybrała odpowiednie kosmetyki. Na dzień trzeba wybrać krem z filtrem, na noc kosmetyk który wcześniej stosowałaś i który Cię nie uczulał (wyjątek stanowią kremy np. na bazie retinolu oraz kwasów owocowych). Przed pójściem do łóżka starannie oczyszczaj skórę. Raz w tygodniu możesz zrobić sobie peeling enzymatyczny, który łagodnie złuszczy warstwę rogową naskórka. Dużo pij – woda jest jedną z najlepszych substancji oczyszczających.

U kosmetyczkiZanim zdecydujesz się na jakikolwiek zabieg u kosmetyczki, musisz ją poinformować o ciąży. Nie wszystkie bowiem zabiegi są teraz dla Ciebie wskazane – kosmetyczka nie może w Twoim przypadku użyć aparatów, wykorzystujących działanie prądu oraz ultradźwięków.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ