Wybierz swoją kolorystykę
   
Czy wiesz, że urozmaicony i zbilansowany jadłospis Twojego malca wpływa nie tylko na jego wzrost i wagę ale również na IQ? Przeczytaj, jak żywić maluszka, aby wyrósł na prawdziwego geniusza.

Rozszerzanie diety niemowląt jest konieczne, gdyż dziecko intensywnie rośnie i potrzebuje składników odżywczych. To prawda, że na stopień inteligencji wpływają geny i sposób wychowania dziecka. Ale jest jeszcze coś, o czym nie można zapomnieć, mianowicie „mądra” dieta. Co to jest?

A ja rosnę i rosnę…W pierwszych latach życia mały organizm niezwykle intensywnie się rozwija. Maluszek szybko rośnie i intensywnie przybiera na wadze. Rosną jego organy wewnętrzne jak np. serduszko, nerki i ….mózg. Ten ostatni rośnie w zaskakującym tempie: przez pierwsze 24 miesiące życia jego masa zwiększa się aż trzykrotnie! Aby układ nerwowy Twojego szkraba prawidłowo się rozwijał, mały organizm musi mu dostarczyć odpowiednich budulców.

Mleko to podstawaZwłaszcza to płynące z Twoich piersi. Zawiera niezwykle cenne składniki (kwasy tłuszczowe, dobry cholesterol), sprzyjające prawidłowemu rozwojowi mózgu oraz tkanek nerwowych. Jeśli karmisz piersią, unikaj alkoholu oraz nikotyny – to zabójcy IQ Twojego dziecka.
Jeśli karmisz mlekiem modyfikowanym, Twój smyk ma ogromną szansę na prawidłowy rozwój. Musisz tylko wybrać mieszankę wzbogaconą o kwasy tłuszczowe oraz pro – i prebiotyki.

Mądre tłuszczeNie powinno ich zabraknąć w diecie malca, gdyż prawidłowo wpływają na rozwój komórek nerwowych. Najbardziej pożyteczne są kwasy tłuszczowe nasycone i nienasycone. Maluch powinien jeść więc masło, żółtko jaj oraz oliwę z oliwek. Od drugiego roku życia możesz podawać ryby – są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3. Wspomagają one dojrzewanie małego mózgu, mając decydujący wpływ na późniejszy rozwój intelektualny dziecka.

Pierwiastki mądrościAby intensywnie rozwijający się mózg mógł sprawnie działać, potrzebuje odpowiednich składników mineralnych. Są to przede wszystkim żelazo (jego niedobór może spowodować kłopoty z koncentracją i uczeniem się), magnez (wspomaga proces przesyłania impulsów do komórek nerwowych), potas (poprawia dotlenienie mózgu) i jod (wpływa na pamięć i sprawne myślenie).

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ