Wybierz swoją kolorystykę
   
Dużo czytasz o tym, jak ważną sprawą w ciąży jest dbanie o kondycję fizyczną. Zastanawiasz się, która forma sportu jest teraz dla Ciebie bezpieczna? Kiedy w Twoim brzuchu rozwija się maleństwo, w osiągnięciu przez Ciebie dobrej kondycji, pomoże Ci NORDIC WALKING.

Sport w ciąży pozwala na kontrolowanie wagi ciała kobiety i odzyskanie firgury po porodzie. Lekarze są zgodni: regularne ćwiczenia nie tylko pozwalają na kontrolowanie masy ciała przyszłej mamy, ale również na szybsze odzyskanie pięknej figury po porodzie. Nordic walking jest idealny dla kobiet, spodziewających się dziecka.

Co to jest nordic walking?To nic innego jak marsz z kijkami. Jego ogromną zaletą jest to, że angażuje w ruch również górną część ciała, w sumie około 90 mięśni. Może być uprawiany przez wszystkie kobiety, których ciąża przebiega prawidłowo. Szczególnie polecany jest przyszłym mamom, które przed ciążą nie uprawiały żadnego sportu, uprawiały taki, który teraz jest dla nich niebezpieczny (sporty siłowe, jazda konno itp.), lub kobietom otyłym (którym trudno jest wykonywać inne ćwiczenia). Sport ten można uprawiać na każdym etapie prawidłowo rozwijającej się ciąży, począwszy od pierwszego trymestru, a skończywszy na dziewiątym miesiącu.

Dlaczego jest tak korzystny?Podczas marszu z kijkami, pracują niemal wszystkie nasze mięśnie. Dzięki temu, przyszłe mamy są mniej narażone na ból takich części ciała jak kręgosłup, szyja czy ramiona. Dzięki temu, iż kobieta wspiera się na kijkach, w znacznym stopniu odciążą stawy, które w czasie ciąży narażone są na większy niż zwykle nacisk. Co ważne, nordic walking niesie praktycznie zerowe ryzyko kontuzji (w przeciwieństwie do biegu czy szybkiego marszu). Podczas przechadzki z kijkami, przyszła mama może regulować tempo marszu do swoich potrzeb, dostosowując do indywidualnych możliwości. Ta forma aktywności fizycznej jest polecana również po porodzie – dzięki nordic walking młoda mama może szybko powrócić do formy sprzed ciąży.

Ważne zasadyJeśli przed ciążą nie uprawiałaś żadnego sportu, przygodę z kijkami rozpocznij od 15 minutowego marszu 3 razy w tygodniu. Pamiętaj, aby uzupełniać płyny. Podczas marszu, unikaj miejsc, gdzie w powietrzu jest wysokie stężenie spalin. Raczej rezygnuj z uprawiania sportu w upalne dni oraz kiedy jest ślisko lub wilgotno.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ