Wybierz swoją kolorystykę
   
Maluszek denerwuje się i krzyczy podczas karmienia? Być może nie jest w stanie efektywnie ssać. Przeczytaj, co może być przyczyną.

Jest wiele czynników, które warunkują udane, naturalne karmienie maluszka. Jednym z nich jest prawidłowe przystawienie dziecka do piersi. Czy wiesz jak to robić?

Karmienie piersią powinno się odbywać w wygodnej pozycji, a dziecko powinno zjadać tyle ile potrzebuje. Żeby nie był głodny

Jeśli karmisz piersią, istotne jest, aby maluszek prawidłowo ssał. To bardzo ważne – jeśli dziecko nie wypije tyle mleka ile jest mu potrzebne, za krótką chwilę przypomni Ci o tym głośnym płaczem. Pamiętaj: Twoje piersi wyprodukują tyle pokarmu ile maluszek będzie zjadał. Jeśli wyssie go mało – w gruczołach piersiowych pojawi się mniejsza ilość pokarmu.

Wygodna pozycjaAby karmienie dziecka było efektywne, musisz zadbać o wygodę: swoją i maluszka. Jeśli jesteś zmęczona po porodzie, najlepiej połóż się na boku i oprzyj głowę na poduszce. Jeśli czujesz się na siłach usiądź w takiej pozycji, abyś miała podparte plecy. Bardzo ważną sprawą jest ułożenie maluszka. Powinien on leżeć lekko na boczku i być zwróconym w Twoją stronę. Dziecko powinno być skierowane do Ciebie tak aby ucho, ramię oraz biodro znajdowały się w linii prostej. Postaraj się podtrzymywać przedramieniem plecki dziecka. Co ważne – buzia małego ssaka powinna znajdować się na poziomie Twojej piersi. Dzięki temu nie będziesz musiała pochylać się nad maluchem i tym sposobem unikniesz bólu pleców.

Łyk za łykiemBoisz się, że maluszek nie ssie w prawidłowy sposób? Jest metoda by to sprawdzić. Przede wszystkim zwróć uwagę, czy w buzi maleństwa znajduje się brodawka wraz z dużą częścią otoczki. To bardzo ważne, bo tylko tak maluszek będzie efektywnie ssał. Jeśli maluch ma problemy z prawidłowym uchwyceniem brodawki, być może jest mu niewygodnie. Spróbuj więc karmić go w różnych pozycjach (klasycznie, leżąc czy spod pachy) i sprawdź, która najlepiej odpowiada Twojemu szkrabowi. Gdy maluszek je, powinnaś słyszeć jak połyka pokarm – odgłos połykanego mleka będzie przypominał delikatne posapywanie. Jeśli maluch tylko cmoka brodawkę to znak, że chwycił ją zbyt płytko. Wtedy należy przerwać karmienie (w tym celu włóż małego palca w kącik ust maleństwa) i ponownie spróbuj przystawić dziecko do piersi.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ