Wybierz swoją kolorystykę
   
Delikatna skóra pupy Twojego maleństwa musi być pod specjalną ochroną. Narażona jest bowiem na stały kontakt z substancjami zawartymi w moczu i kale, które mogą wywołać podrażnienia. Dlatego tak ważną sprawą jest wybór dobrego kremu przeciw odparzeniom.

Natłuszczający czy nawilżający? W tubce czy w zakręcanym opakowaniu? Wybór jest ciężki, gdyż oferta jest szeroka.

Kosmetyki dla niemowląt, szczególnie te przeciw odparzeniom muszą być dobrze dobrane. Krem kremowi nierówny

Pupa Twojego maluszka nie może być smarowana tym samym specyfikiem co reszta ciałka. Musisz zaopatrzyć się w specjalny krem, który zapobiegnie odparzeniom. Zanim dokonasz jednak wyboru, czym smarować pupę Twojego maluszka, uważnie przyjrzyj się kremom dostępnym w sklepie. Wybierz ten, który ma pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka lub Instytutu Matki i Dziecka. Tę informację znajdziesz na opakowaniu. Pamiętaj, aby kupić ten, który ma również atest Państwowego Zakładu Higieny. Raczej wybieraj krem w tubce – jest mniejsza szansa, że dostaną się do niego bakterie.
Niestety, zdarza się, że na sklepowych półkach można znaleźć przeterminowane produkty przeznaczone dla dzieci. I dotyczy to nie tylko żywności, ale również środków pielęgnacyjnych. Dlatego każdorazowo sprawdzaj termin przydatności. Ważną rzeczą, która również znajdziesz na opakowaniu jest informacja dla dzieci w jakim wieku przeznaczony jest krem. Pamiętaj, że nie wszystkie środki pielęgnacyjne nadają się np. dla noworodków.
Zwracaj również uwagę na skład kremu. Dobry krem przeciw odparzeniom powinien zawierać składniki o działaniu natłuszczającym - takie właściwości ma np. wazelina czy lanolina. Krem powinien również mieć w swoim składzie substancje o działaniu przeciwzapalnym i odkażającym np. tlenek cynku, d-pantenol, olejek z kiełków pszenicy czy tanina.

To ważneTo ważne, aby pupa maluszka było pokryta kremem przeciw odparzeniom w odpowiedni sposób. Nakładając kosmetyk na skórkę, zwróć uwagę aby jego warstwa nie była zbyt gruba. Po nałożeniu kremu, starannie zamknij opakowanie i przechowuj je w odpowiednich warunkach (szczegóły znajdziesz na opakowaniu). Zawsze myj ręce przed i po założeniu pieluszki.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ