Wybierz swoją kolorystykę
   
Jeśli nie chcesz lub nie możesz karmić piersią, musisz kupić butelkę. Przeczytaj i dowiedz się na co zwrócić uwagę, by wybrać tę najlepszą: dla maluszka i dla Ciebie.

Musi być poręczna i bezpieczna. W końcu już niedługo stanie się wielkim przyjacielem Twojego szkraba…

Butelki dla niemowląt mają różne kształty i smoczki, dlatego wybór właściwej jest trudny. Na co zwrócić uwagę?

Jedną z najważniejszych rzeczy jaką powinna mieć butelka do karmienia jest odpowiedni smoczek. Zwykle jest on już w komplecie z butelką i zazwyczaj wykonany jest z silikonu. Jeśli Twój maluszek ma uczulenie na to tworzywo, zamień smoczek na lateksowy. Dobrze, aby jego kształt był zbliżony do kształtu kobiecej piersi. Niektóre smoczki posiadają odpowiedni system regulujący szybszy bądź wolniejszy wypływ mleka. Na rynku dostępne są również smoczki, wyposażone w zawór odpowietrzający oraz w wypustki, masujące maleńkie dziąsełka. Dokonując wyboru butelki, zwróć uwagę na jej kształt. Lekkie wcięcie ułatwia trzymanie butelki a szeroki otwór – łatwe jej mycie.
Istotnym szczegółem jest również zakrętka z osłonką. To ona chroni smoczek przed zanieczyszczeniami. Nie pozwala na dostęp powietrza do wnętrza butelki, nie pozwala aby mleko się wylało (np. podczas przenoszenia butelki w torbie czy wózku). Na rynku dostępne są modele, które w osłonce posiadają miarkę, pozwalającą odmierzyć określoną ilość pokarmu.
Każda butelka powinna mieć skalę. Dzięki niej będziesz wiedzieć, ile dokładnie masz wlać wody, aby przyrządzić posiłek dla maluszka. Skala pokaże również ile szkrab zjadł. Powinna być trwała – niedopuszczalne jest, aby po kilku myciach stała się niewyraźna lub by po prostu znikła.
Prawdziwym rarytasem wśród butelek są te, które posiadają czujnik ciepła (ostrzega, jeśli przygotowany dla maluszka pokarm jest zbyt ciepły) oraz antypoślizgowe nóżki, zapewniające butelce stabilność.

Pamiętaj!Błędem jest podawanie dziecku butelki prosto ze sklepu. Trzeba ją porządnie umyć, a najlepiej wyparzyć (wraz ze smoczkiem). Mleko to idealna pożywka dla drobnoustrojów. Po zakończonym karmieniu wszystkie akcesoria musisz umyć po bieżącą wodą. Aby zrobić to dokładnie, potrzebne Ci będą specjalne szczoteczki: większa do mycia butelki, mniejsza do mycia smoczka. Butelkę należy również sterylizować. Najtańszym sposobem jest gotowanie. Można również zakupić sterylizator, tabletki lub specjalny płyn do sterylizacji. Można też nabyć tzw. butelki samosterylizujące - do sterylizacji w kuchence mikrofalowej. Pamiętaj, aby smoczki i butelki wymieniać mniej więcej co 3 miesiące lub gdy tylko zobaczysz pierwsze oznaki zużycia (pęknięcia, zarysowania itp.).

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ