Wybierz swoją kolorystykę
   
Na temat karmienia mlekiem sztucznym istnieje mnóstwo teorii. Niektóre z nich nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Jeśli masz za sobą nieudaną próbę karmienia piersią i podajesz maluszkowi mieszankę, nie miej wyrzutów sumienia. Bo to nieprawda, że…

Karmienie butelką wcale nie jest gorsze od karmienia piersią, maluszki również czują bliskość mamy. Dzieci karmione butelką nie czują bliskości mamy

Bzdura. Karmienie piersią nie jest jedyną formą bliskiego kontaktu z maluszkiem. Karmiąc butelką, można okazać maluszkowi równie wiele ciepła i czułości. Podczas podawania mieszanki możesz go przecież trzymać w ramionach, tulić i głaskać.

Butelkowe dzieci częściej zapadają na alergięJeśli ktoś rodzi się z predyspozycją do alergii, wcześniej czy później choroba się ujawni. Jeśli Ty albo ojciec dziecka jesteście alergikami, zachowajcie jednak ostrożność, bo białko mleko krowiego jest silnym alergenem. W takiej sytuacji podawaj maluszkowi mleko hipoalergiczne (HA).

Dzieci karmione butelką mają nadwagęTylko wtedy, jeśli przyrządzasz zbyt kaloryczne mieszanki. Dlatego trzymaj się instrukcji zawartej na opakowaniu i zgodnie z nią przygotowuj posiłki. Miarki nie ubijaj, patrz aby nie była też kopiasta. Mleko musi mieć odpowiednie proporcje: za gęste będzie ciężkie do strawienia dla małego brzuszka, może wywołać też kolki, biegunkę a nadmiarem protein może przeciążyć nerki.

Dzieci karmione mlekiem modyfikowanym są mniej inteligentneW 2007 roku badacze z uniwersytetu w Edynburgu rzeczywiście potwierdzili tezę o większej inteligencji dzieci karmionych piersią. Jak się jednak okazało, matki karmiące naturalnie (które brały udział w badaniach) były lepiej wykształcone i miały wyższy iloraz inteligencji. Wyższe IQ ich dzieci wynikało głównie z procesów dziedziczenia i wychowywania się wśród ludzi, którzy odpowiednio je stymulowali w rozwoju.

Karmiąc butelką nie można się wyspać, bo trzeba w nocy przyrządzać mlekoTo prawda, że kobietom karmiącym piersią łatwiej i szybciej w nocy podawać mleko. Często, jeśli mają maleństwo przy sobie, karmią je nawet przez sen. Ale za to mieszanka, którą karmisz wystarcza na dłużej. Mleko mamy jest bardziej lekkostrawne a więc i maluszek w nocy częściej jest głodny. Mieszanka jest bardziej sycąca a więc daje większą szanse na przespaną noc.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ