Wybierz swoją kolorystykę
   
Jesienne i zimowe poranki nie sprzyjają porannemu wstawaniu. W sytuacji, kiedy na dworze ciemno i chłodno, trudno się obudzić nie tylko Tobie, ale również małemu przedszkolakowi. Dobrze zorganizowany poranny czas pozwoli Wam jednak uniknąć wielu nerwowych sytuacji.

Przedszkolak może mieć trudności ze wstawaniem, więc najlepiej przygotować niezbędne rzeczy już wieczorem Dzwoni budzik. Ty musisz się umalować, ubrać i przygotować dziecko do przedszkola. A czasu jak zwykle o poranku mało. W takiej sytuacji nie trudno o nerwową atmosferę w domu. Początek dnia wcale tak jednak nie musi wyglądać - wystarczy, że odpowiednio zorganizujesz sobie czas.

Wieczorne przygotowaniaAby uniknąć rano niepotrzebnego chaosu, poprzedniego dnia przygotuj wszystkie rzeczy, które będą Ci potrzebne rankiem. Razem z malcem wybierz ubranka, które ubierze – rano unikniesz niepotrzebnej krzątaninie przy szafie malucha. Zapytaj go o rzeczy które chce (np. ulubiona zabawka) lub powinien (strój gimnastyczny czy fartuszek na plastykę) zabrać rano do przedszkola.

Czas dla siebieRano wstań pół godziny wcześniej. Gdy maluch będzie jeszcze słodko spał, Ty będziesz mieć czas dla siebie. Poranna kawa, makijaż i ubranie się – to wszystko zrobisz w spokoju i bez pośpiechu. Jeśli będziesz gotowa, szybciej pójdzie Ci „obsługa” przedszkolaka.

Kochanie, pobudka…Nikt nie lubi, aby go budzić gwałtownie. Twoje dziecko również. Poranne okrzyki w stylu „wstawaj do przedszkola!” nie zachęcają do dobrego humoru. Zamiast pokrzykiwać, połóż się koło malucha i obudź delikatnym pocałunkiem. Możesz również cichutko puścić jego ulubioną piosenkę. Jeśli szkrab nie chce od razu wstać, daj mu parę minut. Wspólne przytulanie, pieszczoty a może nawet łaskotki to dobry bagaż na nadchodzący dzień. Poranna toaleta czy ubieranie nie powinny przebiegać w nerwowej atmosferze. Jeśli Twój maluch wyjątkowo wolno zakłada koszulkę czy myje zęby, zróbcie wyścigi. Dobrym pomysłem jest zakup stopera – za wykonanie określonej czynności w ustalonym czasie należy się nagroda w postaci naklejki lub gazetki z rebusami. Na czarną godzinę możesz przygotować jajko z niespodzianką za poranną mobilizację przedszkolaka. Nawet jeśli maluch je śniadanka w przedszkolu, postaraj się, aby nie wychodził z domu na czczo, zwłaszcza w chłodne dni. Podaj szkrabowi ciepłą herbatkę czy kakao + banan, serek czy jogurt, który można szybko zjeść (w awaryjnych sytuacjach można je skonsumować w samochodzie). W przedszkolu zmiana obuwia, buziak, przytulak i …..możesz pędzić do pracy z nadzieją że się nie spóźnisz.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ